BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Барселони гол предности пред реванш

24.08.2012. год.
Фудбалери Барселоне побjедили су мадридски Реал са 3:2 (0:0) на Ноу Кампу у првој утакмици Суперкупа Шпаније.
Овом побједом Каталонци су изједначили скор у међусобним окршајима (87-46-87) и сљедеће седмице у реваншу моћи ће да поведе први пут у 80 година.

’Краљевски клуб’ дошао је у вођство голом Роналда у 54. минуту, преокренули су Педро, Меси из пенала и Ћави, да би Анхел ди Марија на пет минута до краја донео наду Мадриђанима пред реванш на стадиону Сантијаго Бернабеу.

Иако је прилика било и у првом полувремену, на гол се чекало све до 54. минута, када је Кристијано Роналдо главом спровео лопту у мрежу после убацивања Озила из корнера.

Тако је Португалац постао тек трећи фудбалер Реала у историји који је дао гол на четири узастопна ’класика’ – претходно је то пошло за руком Ивану Заморану и Симону Лекуеу.

Међутим, само минут касније Педро Родригес је сјајно примио лопту и савладао Касиљаса послије дубинске лопте Данија Алвеша. Успорени снимак показао је да је шпански репрезентативац био у офсајду, али линијски судија то није видио.

Посљедњи пут смо на ’ел класику’ видели два гола у два минута још 2001. године – Ривалдо је тада изједначио на 1:1, а ново вођство Реалу донио је Раул.

У 69. минуту Каталонци комплетирају преокрет – судија је оправдано свирао пенал послије старта Рамоса над Инијестом, а сигуран извођач био је Меси пославши Касиљаса у погрешну страну.

Барса је била у налету, па смо у 78. минуту видјели нови погодак – Инијеста је изабрао савршен тренутак за додавање ка Ћавију, који шаље лопту у гол.

Меси је имао још једну одличну шансу прије него што је голман домаћих Виктор Валдес направио скандалозну грешку у 85. минуту – желео је да предрибла Ди Марију, али му је Аргентинац одузео лопту и послао је у мрежу за коначних 3:2.

Последњи пут пет голова у другом полувремену ’класика’ виђено је прије чак 51 године, када је Реал славио са 3:2.