Штитећи Шешеља, Русија штити себе
4. маја на свечаној церемонији Анђелини Џоли је додељена диплома почасног грађанина Кантона Сарајево. Градско веће босанске престонице јој је доделило то звање због “подршке сећања на дешавања у време рата у Босни и Херцеговини“.
Анђелину Џоли су одликовали за почасног грађанина за филм “У земљи крви и меда“, који искривљује историјску истину и ствара негативну слику србског народа, и где су босански муслимани приказани као невини мученици.
Холивуд је нешто слично покушао да направи у вези са нашом недавном историјом. 2010. године на екране је изашао филм “5 дана у августу“ о рату у Јужној Осетији. Догађаји из августовског рата су били приказани искључиво са грузијске тачке гледишта, а руски војници су приказани као нека дивља банда. Нејасно је, међутим, ако је наша војска некаква банда, како је она била у стању да у потпуности уништи и зароби грузијску војску, и да заузме велики део Грузије?
Снимање филма је у потпуности било финансирано из Грузије, која је издвојила 12 милиона долара из буџета земље. Међутим, филм је на благајнама зарадио само 14 хиљада долара. Редитељска премијера Џолијеве такође није успела. Питање је, које финансирао ту премијеру?
Леви либерали који наступају као савезници исламиста стреме ка томе да у србски народ усаде осећај кривице и да се свету наметне мишљење о томе како су Срби геноцидан народ. И представници муслиманске заједнице у Босни покушавају да изграде повољан медијски имиџ жртве. Међутим, ми се добро сећамо ратних злочина које су починиле 28. дивизија АрБиХ под командом Насера Опића или бригада “Ел Муџахедин“, која се у потпуности састојала од исламиста са Блиског Истока.
Стога, логично је да Москва, која је остала као последњи бастион традициолизма у Европи, додели Војиславу Шешељу звање почасног грађанина. Оптужбе против њега за ратне злочине на територији суседне државе, чија је политика била опозициона у односу на Милошевићев режим, су покушај да се Србији наметне осећај кривице и да јој се диктира воља ловог либералног естаблишмента Европске Уније. Балкан је за њих увек био полигон за разраду технологије. Данас они суде Шешељу, а сутра ће створити још један трибунал за “ратне злочине“ на Кавказу. Тамо ће тражити и руске политичаре. Треба се бранити изван својих граница. Штитећи Шешеља, Русија штити свој етнички и културни простор од спољне интервенције.
Иља Горјачев, Modus Agendi
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...
Руске снаге су током дана извеле серију удара на инфраструктуру и индустријске објекте противника у неколико региона Украјине. Украјинске формације су, с друге стране, крстарећим ракетама Storm Shadow напале...
Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...
Председник Александар Вучић изјавио је да му је потврђена вест да за неколико дана САД уводе комплетне санкције против Нафтне индустрије Србије (НИС) због руског власништва. Кад је нека...
Остале новости из рубрике »