BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

УЛАЗАК У ЕУ ИЛИ НОВИ РАТ У EX-YU

УЛАЗАК У ЕУ ИЛИ НОВИ РАТ У EX-YU
10.05.2012. год.

 Велике силе су одлучиле да изазову нови балкански рат. Да је то тако, потврђује и нова изјава предсједника Европског савјета Хермана ван Ромпеја, у којој каже: „Једини начин да се избјегну нови ратови на простору еx-Yu јесте европска перспектива тог простора и улазак у ЕУ“. А да би ушли у Европску унију, Ван Ромпеј каже: „Наравно, они, да би ушли у ЕУ, морају испунити и све услове.“ Испуњавање тих услова доводи до супротстављања интереса народа на Балкану и њиховог сукобљавања. Навешћемо неколико примјера. 


Улазак БиХ у ЕУ могућ је само промјеном Устава, којим би се неутралисао суверенитет

Републике Српске и којим би се припремио њен нестанак као политичког субјекта. 
Други примјер: Србија може ући у ЕУ ако се de facto одрекне дијела своје територије, Косова и Метохије, и можда не само ње. Претходно србски народ треба да уђе у НАТО, а познато је да већина србског народа није за то. 

Пут уласка у Европску унију не угрожава само србски народ, већ и друге мање народе. 
Временом, у ЕУ, угроженост мањих народа огледаће се у губљењу идентитета (језика, културе, традиције…), али и економски. Примјер: испуњавање еколошких стандарда, чија суштина није само заштита природе, већ стварање услова да се експлоатишу туђа природна богатства и да се производи високим технологијама које имају само моћни и богати. Тако да ћемо доживјети да наша природна богатства буду експлоатисана од странаца који ће остваривати екстра профит, а ми нећемо чак имати ни пуно већи број радних мјеста, због софистицираних технологија и аутоматизације. 
 
На Балкану је погажено међународно право (од разбијања Југославије до признавања тзв. Косова од стране појединих држава).
Не постоје универзални принципи и права, већ се циљеви и интереси остварују притисцима и силом. Неке велике силе, попут САД и Турске, стављају се на једну страну, албанску, како би дестабилизовали не само Србију, већ и Македонију, Грчку  и Црну Гору, и путем балканског рата створили велику Албанију.
 
Велике силе не показују интересовање за организовање међународне конференције која би дефинисала ко има право на самоопредјељење и на којој територији, а управо таква конференција би спријечила могуће сукобе.
 
Укратко, изјава г. Ван Ромпеја нам говори да, уколико не уђемо у Европску унију, биће балкански рат, а у ЕУ нам не дају да уђемо. Шта преостаје народима на Балкану? Да ратују и гину за туђе интересе, или да се удруже, уједине, и уђу у процес природне глобализације како би заштитили свој идентитет и своја природна богатства?


  • Извор
  • СНП - ИЗБОР ЈЕ НАШ


Коментара (1) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Руске снаге су током дана извеле серију удара на инфраструктуру и индустријске објекте противника у неколико региона Украјине. Украјинске формације су, с друге стране, крстарећим ракетама Storm Shadow напале...


Новоизабрани председник САД одбио је да коментарише да ли је већ било контаката са Кремљом

Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...


Председник Александар Вучић изјавио је да му је потврђена вест да за неколико дана САД уводе комплетне санкције против Нафтне индустрије Србије (НИС) због руског власништва. Кад је нека...

Руске снаге извршиле су комбиновани удар на објекте енергетске и војне инфраструктуре на територији под контролом кијевског режима.



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА