BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Конузин: Рат ’99. није вођен против Милошевића него против србског народа

Конузин: Рат ’99. није вођен против Милошевића него против србског народа
24.03.2012. год.
Говор амбасадора Русије у Србији на округлом столу „Косово и Метохија - 13 година после НАТО агресије“

"Догађаји од пре 13 година не само да буде тешке успомене, већ и наводе на дубоко размишљање. Изгледа да међународна заједница ипак није успела да извуче одговарајуће закључке.

Бомбардовање тадашње Савезне Републике Југославије представља чин агресије против суверене државе, игнорисање Повеље УН, општих принципа и норми међународног права, резолуција Савета безбедности УН које се тичу решавања косовског питања. Ови догађаји десили су се у Европи по први пут од времена другог светског рата.

Масовно бомбардовање било је демонстрација политике силе, намењене јачању претензија на успостављање хегемоније у униполарном свету.

Није вођен рат против режима Слободана Милошевића, како је тврдила, а и наставља да тврди евроатлантска пропаганда, већ против србског народа. Гађани су превасходно цивилни објекти: мостови, железнички чворови, електране, електрични водови, предузећа, погони за прераду нафте. У суштини, задатак је био исцрпети државу, деморалисати Србе.

Показало се да су последице агресије веома тешке, нанете ране до данас нису залечене.
 

Ненадокнадиве су људске жртве, међу којима већину чине цивили.

Привреда земље до данас не може да се опорави од наношења огромне штете.

Дубоку забринутост изазивају статистички подаци који сведоче о великом порасту нивоа онколошких обољења у местима која су била изложена ударима муницијом са бојевим главама од осиромашеног урана.

Војна акција, која се правдала неопходношћу прекида хуманитарне катастрофе, имала је управо обрнуте последице.

Одлазак албанских избеглица са Косова у суседне земље био је искоришћен као изговор за бомбардовање. Али још више избеглица је напустило покрајину управо након почетка масовног НАТО бомбардовања. Више од 200 хиљада Срба, Рома, представника других националности који су напустили Косово већ после доласка међународнoг војног контингента, нису се вратили на своја огњишта. Међународна заједница једноставно их је заборавила.

Војна агресија НАТО против тадашње Савезне Републике Југославије трасирала је пут сепаратизму Косова. Нису случајно тадашњи припадници Ослободилачке војске Косова, а данас високи функционери самопроглашене косовске државе, јавно говорили како се НАТО бори на њиховој страни. Данас је очигледно да је једнострано проглашење независности покрајине део евроатлантског плана поделе Србије.

Проблем Косова и дан данас остаје отворен. Косово је постало полигон за тестирање политичког противправног мешања у ствари суверених држава уз примену силе. Примена силе од стране земаља чланица НАТО у Либији, актуелно мешање у унутрашње ствари Сирије, једностране санкције, припрема војног упада у ову државу представља понављање онога што је пре 13 година било урађено у Савезној Републици Југославији."



  • Извор
  • факти.орг/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Новоизабрани председник САД одбио је да коментарише да ли је већ било контаката са Кремљом


Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...

Председник Александар Вучић изјавио је да му је потврђена вест да за неколико дана САД уводе комплетне санкције против Нафтне индустрије Србије (НИС) због руског власништва. Кад је нека...


Руске снаге извршиле су комбиновани удар на објекте енергетске и војне инфраструктуре на територији под контролом кијевског режима.


Најновији пакет вредан је 500 милиона долара, саопштило је Министарство одбране САД.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА