У Русију с љубављу
Звезда европске синематике Венсан Перес је поново посетио Москву. Овог пута није он дошао ради учешћа у снимању филма, већ ради снимања звезда руског балета.
Венсан Перес воли Русију, често долази овамо, почев од 1996. године, када је учествовао у снимању филма "Линија живота" познатог руског филмског редитеља Павла Лунгина. У Русији је Венсан Перес стекао нови подстрек за фотографисање. Данашњи његов долазак је повезан с фотосесијом руског играча, звезде балета Бољшог театра Николаја Цискаридзеа. Три дана смо радили у студију, - причао је у интервјуу Гласу Русије Венсан Перес. – Снимао сам не само Николаја Цискаридзеа, већ и његове партнерке. Ја ћу још неколико пута доћи у Москву да би припремио изложбу, која ће бити одржана крајем ове године.
Поново иступам као новајлија у области, где ме нико не познаје. То је мој изазов животу, предлажем људима да ме прихвате онаквог, какав јесам, или да ме не прихвате: научио сам да се радујем и добрим и лошим вестима. Осим тога, глумац, који је подређен другима, жели да буде сам стваралац. Фотографисање је уједно и могућност подели са другима успомене. Наилазим на веома интересантне људе. Желим да поклоним другима те тренутке, контактирање и ликове, које снимам, а који остају у мом сећању.
Бавећи се фотографијом у току 20 година, Венсан Перес се одлучио за прву изложбу тек протекле године, и то управо у Русији. Пре годину дана сам посетио филмски фестивал земаља АПР Меридијани Пацифика у Владивостоку, - прича глумац. – И тај град, и његови становници су се ми учинили тако дивним да сам дошао на идеју изложбе фотографија. Иначе је Русија ушла у живот глумца много раније.
Мој сусрет с Русијом је био пре него што сам прочитао Чехова, - признаје Венсан Перес, - који ме је натерао да дуго сањам о сусрету с вашом земљом. Упознао сам Русију преко Станиславског: када сам прочитао Станиславског и одлучио да постанем глумац. Овде, у Русији сам срео много од тога, о чему сам читао у великој руској књижевности. Мислим да се велики руски карактер није променио.
Своју прву изложбу је глумац назвао Од Владивостока до Париза. На фотографијама су били становници и Русије, и Француске – познате личности и обични људи. Ту је и фотографија, снимљена одмах после венчања председника Француске Никола Саркозија и Карле Бруни, као и враголасти осмех Олега Табакова, данашњег руководиоца московског Художественог театра, који је основао идол Венсана Переса Станиславски.
Што се тиче резултата првог петогодишњег периода, председник научно- техничког савета РОСНАНО, академик РАН Михаил Анфимов је подвукао: данас је створен темељ знања у области нанотехнологија, уз одговарајућу подршку државе ми смо осуђени на успех.
- Извор
- Голос России, фото: ЕПА/ vostok.rs
- Повезане теме
- Русија
- филм
- балет
- фотографија
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Пробој у лечењу смртоносне болести ближи се крају, изјавио је директор истраживачког института Гамалеја
Систем управљања биолошким ризицима Вашингтона у другим земљама тестиран је у Украјини и Грузији, саопштила је руска војска.
Компанија НИС, Фондација СОС Дечија села Србија и њихов Центар „Јаки млади“ организовали су едукативне радионице намењене оснаживању младих које подржава ова организација, као и младих који долазе из...
Изабрани председник САД изразио је негодовање због „преварних“ тарифа за пролазак кроз канал и обећао да ће осигурати да трговачки пут не дође у „погрешне руке“.
Остале новости из рубрике »