BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Кина: Формиран фонд за куповину иностраних компанија

Кина: Формиран фонд за куповину иностраних компанија
21.02.2012. год.

 Народна Република Кина која може да се похвали страним девизним резервама од 3,2 билиона долара, оформила је нови фонд из кога ће се финансирати преузимања компанија у иностранству, а који ће, такође, имати за циљ промовисање кинеске националне валуте на глобалним финансијским тржиштима.

 
У покушају да повећа инвестирање у иностранству, влада у Пекингу је креирала нови фонд вредан 12 милијарди јуана (1,9 милијарди долара), саопштила је групација “Шангај интернешнел”, а пренела немачка медијска кућа “Дојче веле”.
 
Групација је навела да је одговорна за рад фонда који је описала као “највећи фонд такве врсте у историји” Кине.
 
“Фонд иза кога стоји јуан помоћи ће домаћим компанијама да у иностранству потраже прилике за инвестирање”, пренео је дневни лист “Шангај дејли” изјаву заменика гувернера кинеске централне банке Љуа Шијуа.
 
Планирано је да фонд буде увећан на 50 милијарди јуана, а путем зајмова и издавања обвезница могуће је да достигне и 150 милијарди јуана.
 
Власти НР Кине желе да се домаће компаније одваже на инвестирање у иностранству, будући да очекују да ће тренутно економско успоравање индустријализованих држава створити повољне услове за пословне аквизиције.
 
Кинески државни инвестициони фонд (Кинеска инвестициона корпорација – ЦИЦ), вриједан 410 милијарди долара, је прошле недјеље примио ињекцију капитала од 50 милијарди “зелених новчаница” од централне банке у Пекингу, намијењену инвестирању у презадужену Европу и ресурсима богатој Латинскоју Америци.
 
Формиран 2007, ЦИЦ је у јануару купио удео од осам одсто у највећој британској компанији за прераду воде “Темз вотер”.
 
Кинеска приватна компанија за производњу грађевинске опреме “Сани хеви индастри” недавно је купила немачку грађевинску фирму “Пуцмајстер” за 360 милиона евра (470 милиона долара).
 
Осим што ће финансирати аквизиције у иностранству, фонд такође има за циљ промовисање шире употребе кинеске валуте, јуана, који се у иностраним трансакција назива ренминби.
 
Поред тога, званичници НР Кине су обећали да ће учинити Шангај глобалним финансијским центром у наредне двије деценије, тако што ће промовисати употребу јуана у међународном пословању.


  • Извор
  • БКТВ


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...


Кијев је прекршио „правила ратовања“ циљајући високог војног официра у Москви, изјавио је Кит Келог

Руске снаге су током дана извеле серију удара на инфраструктуру и индустријске објекте противника у неколико региона Украјине. Украјинске формације су, с друге стране, крстарећим ракетама Storm Shadow напале...


Новоизабрани председник САД одбио је да коментарише да ли је већ било контаката са Кремљом

Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...


Председник Александар Вучић изјавио је да му је потврђена вест да за неколико дана САД уводе комплетне санкције против Нафтне индустрије Србије (НИС) због руског власништва. Кад је нека...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА