BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Мораторијум на Уговор о конвенционаним оружаним снагама, представља сигал за западне партнере да почну његову ратификацију

Мораторијум на Уговор о конвенционаним оружаним снагама, представља сигал за западне партнере да почну његову ратификацију
10.11.2007. год.

– сматра заменик министра иностраних послова РФ Александар Грушко. Високи дипломата је овом изјавом ставио на знање да управо од НАТОземаља зависи очување режима Уговор – пише наш посматрач Александар Ватутин.
Александар Грушко сматра да кључ решењу проблема Уговора о конвенционаним оружаним снагама треба тражити на Западу. Јер, Русија, Украјина, Белорусија и Казахстан ратификовали су документ, док НАТОземљуе чак нису ни приступале овом поступку. Према томе, управо од њих зависи очување Уговора.
Кадеа је постало јасно да је ситуација око ратификације његовог адаптираног дела постала просто апсурдна, Русија је својим партнерима ставила на знање да су питања сопствене безбедности за њу у првом плану. Као што је познато, у адаптираном Уговору узете су у обзир реалије настале у Европи после ликвидације Организације Варшавског уговора.
Од Русије се као услов за ратификацију захтева испуњење тзв. Истамбулског протокола. У њему се радило о ликвидацији руских војних база у Грузији и Придњестровљу. Русија је свој део пута у овом питању превалила. Базе у Грузији су ликвидиране, а у Придњестровљу је преостало решити чисто техничка питања. Шеф руске дипломатије Сергеј Лавров је ових дана подсетио на то.

СП: Не можемо да добијемо од наших америчких партнера разумљива објашњења у чему је ова медјузависност јер у медјународноправном, па у сваком другом смислу таква медјузависност не постоји. Изложили смо колегамасвоје аргументе, али још увек не чујемо аргументе на којима би почивало њихово гледиште.
СП: Чињеница да Русија објављује мораторијум на Уговор о конвенционалним оружаним снагама у Европи, али не раскида га сведочи о спремности Москве да се врати за преговарачки сто. Али то је могуће ако Запад превали свој део пута – каже наш експерт Александар Пикајев.

СП: Све зависи од Запада који треба да испуни 2 основна услова, наиме: да ратификује адаптирани уговор, и то без икаквих услова, што не жели да учини. И друго, НАТОдржаве које нису потписнице Уговора, тј. балтичке земље, треба да му пртиступе да на њиховим територијама не постоје никакве црне рупе који омогучују легитимно рамештање било којих формација оружаних снага.
СП: Познати принцип фомулисан још у Старом Риму гласи “Уговори треба да се поштују”. Управо у томе је суштина става Мoскве.



  • Извор
  • Глас Русије
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете


Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...

Кијев је прекршио „правила ратовања“ циљајући високог војног официра у Москви, изјавио је Кит Келог


Руске снаге су током дана извеле серију удара на инфраструктуру и индустријске објекте противника у неколико региона Украјине. Украјинске формације су, с друге стране, крстарећим ракетама Storm Shadow напале...

Новоизабрани председник САД одбио је да коментарише да ли је већ било контаката са Кремљом


Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА