BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Пројекат Суперџет-130: преко хлеба се не тражи погача

Пројекат Суперџет-130: преко хлеба се не тражи погача
10.12.2011. год.

Обједињена авио корпорација ОАК води активне преговоре са италијанском Алениа Аеронаутика о проширењу програма производње нове верзије цивилног авиона Суперџет, срачунате на 130 места. Ово је саопштило издање Комерсант.

Нова летелица ће се производити не у компанији Цивилни авиони Сухој, која је покренула серијску производњу авиона Суперџет-100, већ и у ОАК. Ради се то томе што је амерички концерн Боинг, који је званични консултант Цивилних авиона Сухој, ставио забрану на производњу Суперџета већег од 130 седишта, како авион не би могао да конкурише продукцији Американаца. Експерти изражавају опрезни оптимизам поводом тога да ли је компанији Цивилни авиони Сухој потребан такав пројекат. Али истовремено реч је о томе да се заузме ниша у најтраженијем сегменту светске авиоиндустрије, подвлачи главни уредник портала АВИА.ру Роман Гусаров.

Са таквим пројектом ући ћемо у врло конкуретну средину. Ово тржиште је подељено између Боинга и Ербаса, и произвођачу цивилних авиона – почетнику, биће тешко да постигне некакав успех. Авион Суперџет-130 треба да буде авион средњег долета и да одговара таквим познатим авионима у свету као што су ербас А-320 и Боинг-737. То су најраспрострањеније летелице у свету. Несумњиво, морамо у перспективи обавезно да изађемо на то тржиште, ипак тамо треба излазити сакупивши снаге и зарадивши неко име на тржишту.

Данас је за Сухој најважније успоставити серијску производњу квалитетних, поузданих летелица Суперџет-100. И већ потврдивши свој бренд, моћи ће да се излази на компликованије и монополско тржиште авиона средњег долета. Излазак ће се десити вероватно не сутра, већ прекосутра. И то ће бити не пројекат Суперџет-130, већ сасвим нова разрада, истиче Роман Гусаров.

Не треба се заустављати на пројекту Суперџет, треба се кретати напред. Ипак треба имати у виду да је за руску авионску индустрију овај пројекат прелазни. У том погледу пројекат МС-21 (магистрални авион 21. века) треба да постане корак у сутрашњицу авионске индустрије. Зато што се прави на основу разрада Сухоја и на основу технологија које данас почињу да примењују водеће компаније за производњу авиона у свету. Зато ће авион средњег долета, изграђен на основу МС-21 – тим пре планира се читава серија летелица – бити конкурентнији од модификације претходног пројекта Суперџет-100.



  • Извор
  • Голос России, фото: РИА Новости/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Руске снаге су изводиле ударе на циљеве у позадинским регионима Украјине, укључујући војне аеродроме. Украјинске формације покренуле су неколико таласа беспилотних летелица на руску територију, нападајући и нафтовод у...


Џастин Трудо подноси оставку усред највеће политичке кризе у својој деветогодишњој владавини

Украјинска војска изгубила је више од 12.000 војника и до 3.000 јединица технике у неуспешној одбрани Курахова, саопштило је Министарство одбране Русије


У наредних 15 година, такво оружје „ће моћи да погоди Британију из било ког дела света“, рекли су високи извори из области одбране овом листу.

Извор зла и корупције је западна \"демократија\". Вашингтон и Брисел признају као демократске само оне земље које дозвољавају да њихова политика, економија, безбедност, медији, образовање, наука и култура, дакле...


Данас су, како је и очекивано, украјинске формације започеле офанзиву са окупиране територије Курске области. У овом тренутку Оружане снаге Украјине уводе у борбу снаге које су концентрисале у...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА