Реаговања на одлуку Путина
Одлука Владимира Путина да стане на чело списка водеће руске партије Јединствена Русија и моугћност да заузме место премијера после одласка са председничке дужности наставља да изазива живе одзиве како у руским, тако и у страним медијима. Са неким од њих вас упознаје наш посматрач Јевгениј Кришкин.
Владимир Путин, сагласивши се да стане на чело предизборног списка Јединствена Русија одредио је судбину ове партије и делимично своју сопствену, пише руски лист Известија. Али при томе је додао неодређеност многим другим кључним факторима. Каква ће бити наредна Државна дума, за коју избори могу да се претворе у суштини у референдум поверења председнику? И да ли ће остати посла за будућег председника при Путину-премијеру? – пита се лист.
Руски бизнис, напротив, са одобравањем је дочекао предстојеће промене. Ево шта је тим поводом изјавио Александар Шохин, председник руског савеза индустријалаца и предузимача.
«Ствара се снажни систем институционих задржавања и противтежа. У праламенту први пут може да се појави нормална парламентарна већина, која има на нешто право. Прво на формирање владе, на пример. Право на истицање свог кандидата за председника. Зато је за бизнис веома важно да имају предвидив, транспарентан процес усвајања решења, предвидив, који не мења правила игре».
Што се тиче страних публикација, у њима превладава расположење које је по нашем мишљењу јасно формулисао Ендрју Сомерс на страницама Вашингтон Тајмса. Већи део информација коју добијају Американци о Русији носи негативан карактер и тиче се политичких и геополитичких догађаја, које у најбољем случају не можемо да схватимо, а најбољем примамо као претњу интересима САД, истиче он. Председник Владимир Путин чини нам се хладан и прорачунат, све више непријатељски лидер. Изгледа да се поново формира лик „опасног руског медведа“, познат из доба хладног рата. Сам Ендрју Сомерс покушава да непристрасно гледа на дешавања у Русији.
Са његовом оценом пресеца се и чланак Нормана Стоуна у лондонском Тајмсу. Он подсећа да је још недавно Запад отписовао Русију. Сада се Русија препорађа: она се вратила на међународну сцену. Зашто спречавати успешног председника да очува власт због некаквог формалног става устава? – пита се аутор. Путин је спасао Русију од катастрофе, оставимо га на миру. Таква је главна мисао чланка у Тајмсу.
- Извор
- Глас Русије
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете
Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...
Руске снаге су током дана извеле серију удара на инфраструктуру и индустријске објекте противника у неколико региона Украјине. Украјинске формације су, с друге стране, крстарећим ракетама Storm Shadow напале...
Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...
Остале новости из рубрике »