У Силионској долини говоре о Сколкову
Даном Русије отвара се ове године Гобални технолошки споразум са Силиконском долином у САД. У центру пажње међународне заједнице је пројекат иновационог града Сколково, који је ступио у фазу практичне реализације.
Међународни технолошки споразум је платформа за дијалог професионалаца, који се баве венчурним и иновационо-технолошким бизнисом, појашњава председник овог форума Александра Џонсон. Овде се сусрећу иновациони предузимачи који супостали пример успеха у својим земљама, пресдтавници водећих венчурних фондова, лидери светског бизниса, заинтересовани за нове идеје, државни посленици.
О својим успесима причаће у Силиконској долини и предузимачи из Русије, каже учесник симпозијума, заменик главног уредника листа РБК дејли Петар Сапожников.
На пример, Александар Галицки, врло познати наш програмер иноватор који има свој фонд Алмаз кепитл партнерс, учествује у маси пројеката. А започео је као обични програмер ентузијаста, који је имао своје идеје за које је добио финансирање. Још један учесник симпозијума је Алексеј Ковш из компаније Оптоган, чувене по томе што је започела производњу сијалица са светлосном диодом и ове сијалице су чак биле показане председнику Дмитрију Медведеву.
Глобални технолошки симпозијум се одвија на универзитету Стенфорд, на чијој основи у Калифорнији за 15 година, од 1951. до 1956. био је створен најуспешнији у свету технопарк, који се касније прочуо под називом Силиконска долина. Сада је то највећи технолошки центар САД, а сама долина одавно је постала властита именица и узор за подажавање у многим земљама. Основна дискусија на форуму ће се водити управо око различитих силиконских долина. Посебно интересовање изазива пројекат руског научног града Сколково, који је ступио у фазу практичне реализације. Овај комплекс се ствара за рад у 5 приоритетних праваца мондернизације руске економије – енергетика, информационе технологије, телекомуникације, биомедицинске и нуклеарне технологије.
На релаизацију пројекта ће отићи најмање 5 година, сматра председник фонда Сколково, велики руски предузимач виткор Векселберг.
Сматрам да ће успех стићи онда када Сколково буде живело стамостално и буде тражено у реалној економији, реалном животу, када се буду појављивали нови пројекти, нове идеје, независно од административног мешања... Наш задатак је да лансирамо овај пројекат, а даље он треба да живи својим животом.
Изградња иновационог центра је већ у току, прва зграда ће бити подигнута, по речима Виктора Векселберга, у новембру 2011. године. Изградњу финансирају истовремено и држава и приватни бизнис.
- Извор
- Голос России, фото: РИА Новости/ vostok.rs
- Повезане теме
- Русија
- Сколково
- технологија
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Стотине Руса свакодневно потписују војне уговоре, чиме је нови позив за мобилизацију непотребан, изјавио је портпарол Дмитриј Песков.
У србском Дрвенграду – “селу Емира Кустурице” – отворен је 22. новембра увече међународни фестивал документарног филма “RТ.Док: Време наших хероја”.
Руски војници извели су удар на паркинг за авионе на аеродрому у рејону Авиаторског, уништивши један од стационираних летелица. На Купјанско-Сватовском правцу руске снаге су подигле за
Остале новости из рубрике »