Хемофарм - Игокеа 82:62

Дворана : Милениум, Вршац

Гледалаца : 2000

Судије : Срђан Дожаи (Хрв), Алфред Јововић (Хрв), Александар Милојевић (Мкд)

Хемофарм се са каматом реванширао Игокеи за пораз у првом дијелу сезоне што може да буде кључно у борби за место у Еурокупу. Наиме, Вршчани су у Лакташима изгубили са 17 поена разлике (82:99), али су код куће славили са плус 20 (82:62) и два кола прије краја са Радничким и Цедевитом се налазе на диоби шестог мјеста које води у Европу.

Питање побједника је ријешено већ у првом полувремену када је домаћин после серије 16:2 дошао до 24 поена разлике. У остатку меча недоумица је била само да ли ће Хемофарм надокнадити минус из прве утакмице, што је на крају и успио. Игру домаћина најбоље одсликава податак да су петорица играча имала двоцифрен учинак.

Вршчани су утакмицу отворили тројкама Савовића и Шутала, Игокеа је преко Харвија на кратко показала знаке живота, али онда је Мараш везао пет поена и већ средином првог периода Хемофарму донио двоцифрени капитал – 15:4. Одличан почетак меча улио је додатно самопоуздање у редова домаћина који је држао све конце игре и рутински одржавао разлику.

Предност Вршчана се до средине друге четвртине углавном кретала између 10 и 14 поена разлике. Гости практични ниједног тренутка нису озбиљно припријетили због чега су убрзо жестоко кажњени. Крстовић је везао три поена, пратили су га Савовић, Борисов, Мараш и Абдул Хамид за серију Хемофарма 16:2 и вођство 46:22 на полувремену. Гости су играли блиједо, пуних пет минута нису пробацили лопту кроз обруч чиме је питање побједника практично било рјешено. Игокеа је у првих 20 минута за два поена шутирала скромних 11-3 (27 одсто) што најбоље говори о начину на који је играла, али истовремено и о квалитету одбране противника.

Игокеа је после великог одмора играла на далеко вишем нивоу, ударна игла у нападу је био Небојша Јоксимовић. Искусни бек је везао девет поена (двије тројке), али то је само било довољно за минус 19 (35:54) у 24. минуту. Вршчани су рутински одбили атак гостију, поново успоставили потпуну доминацију и после два слободна бацања Борисова у 30. минуту повели са плус 27 (68:41).

Када је у 33. минуту Хемофарм стигао на 72:45, Јоксимовић и Чејс су били најзаслужнији за серију 12:0 којом у гости смањили заостатак на 57:72. Али, Вршчани су одмах консолидовали редове, узвратили са 8:0, повели 80:57 и ставили тачку на меч.

Слободан Клипа, тренер Игокее: Евидентно је да смо се емотивно испразнили после побједе над Партизаном. Хтјели смо да играмо са пуно енергије, да зауставимо брзу игру Хемофарма у транзицији, али очигледно да нисмо успјели. Извињавам се публици због наше веома лоше представе.

Жељко Лукајић, тренер Хемофарм Штаде: Радује што смо успели да забиљежимо убједљиву побједу, али и да играмо у истом ритму током већег дијела утакмице. Из добре одбране, нарочито у првом полувремену, успјели смо да отварамо контре и полуконтре што нам је омогућило да и направимо убједљиву разлику. Свакако да не смијемо да се опустимо, као што смо урадили средином последње четвртине и када смо дозволили гостима да донекле смање нашу убедљиву предност.