BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Радар Вороњеж — иновациони развој Оружаних снага

Радар Вороњеж — иновациони развој Оружаних снага
12.08.2007. год.

Русија је показала да њени недавни предлози САД о сарадњи у области противракетне одбране нису блеф, већ је сведочанство о спремности да свима стави на располагање најновија остварења о овој области. Овако се може оценити данашња посета председника РФ радарској станици у околини Санкт-Петербурга.

Стабница система упорзоравања на ракетне нападе у насељу Лехтуси на територији Лењинградске области коју је Владимир Путин данас посетио почела је експе-риментално борбено дежурство крајем прошле године. Зона њене одговорности обухвата простор од Северног пола до Северне Африке.

Наш извештач јелена Студњева која се налази у насељу Лехтуси јавља да, по мишљењу војних експерата, до-тична станица има битне предности према, на пример, познатој Габалинској радарској станици у Азербејџану.

«Станица «Вороњеж» спада међу радарске станице високе фабричке готовости – каже дописник Гласа Русије. – Њена предност је у томе што је, за разлику од претходних станица ове врсте за које су подизани огромни капитални објекти, знатно компактнија, и то без икаквог погоршања техничко-тактичких карактеристика. Конструкција нове станице омогућује да се лако и брзо врши њена модернизација непосредно у процесу експлоатације».

Владимир Путин је имао у виду управо такав тип радара када је предлагао Вашингтону да, упоредо са Габалинском радарском станицом у Азербејџану, заједно користе најновије руске станице на југу земље, уместо америчког система противракетне одбране у Европи.

«Драго ми је да кажем да су сви задаци решени не само у предвиђеном року, већ и на домаћој интелек-туалној бази. То је управо оно што сматрамо савременим развојем Оружаних снага. То је управо оно што сматрамо иновационим развојем Оружаних снага. Неколико пута јевтиније, више пута ефикасније и сигурније».

Предлози руског лидера сведоче о тежњи Москве за осигурањем међународне безбедности и изналажењем путева ка међусобном разумевању и поверењу у одно-сима са западним партнерима. Зато не можемо а да се не сложимо са недавним апелом бившег државног секретара САД Хенрија Ксиндежера да Вашингтон треба да поклони велику пажњу руским предлозима о проитвракетној одбрани. Према његовим речима, пред очима Русије и САД настаје светски поредак који носи у себи како опас-ости, тако и перспективе којима ниједна држава, ма колико снажна била, није дорасла. Путинова иницијатива за повезивање система НАТО-а и Русије за упозоравање на ракетне ударе може да постане историјски преседан у одговору на опасности са којима су суочене све земље.



  • Извор
  • ruvr.ru
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Грађани Србије имају најповољније мишљење о Русији, док је најнеповољније мишљење о НATO-у, показују ексклузивна истраживања Ипсоса за РТС.

Влада у Триполију, која у ствари контролише тек половину Либије, обзнанила је да неће дозволити прераспоређивање руских снага и наоружања који су, после пада режима Башара ел Асада, остали...


Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете

Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...


Кијев је прекршио „правила ратовања“ циљајући високог војног официра у Москви, изјавио је Кит Келог


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА