BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Angelina Topić je zlatna šampionka!!

01.09.2024. год.

Srpska atletičarka Angelina Topić postigla je izvanredan uspeh na Svetskom juniorskom prvenstvu u atletici koje se održava u Limi, Peru. Topićeva je osvojila zlatnu medalju u skoku uvis rezultatom 1,91 metara.

Angelina Topić bila je bez konkurencije u borbi za zlato na juniorskom Svetskom prvenstvu. Jedina je preskočila letvicu postavljenu na 1,91 metar.

Rušila je Topićeva dva puta na visini 1,89, ali sve ostale preskočila u prvom pokušaju.

Srebrnu medalju osvojila je Izabel Luison iz Australije, a bronzanu Karmen Brus iz Estonije. Obe takmičarke preskočila su 1,89.

Topićeva je sada objedinila titule evropske i svetske prvakinje do 20 godina.