BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Би-Би-Си се жали на финансирање усред раста РТ-а

РТ: Би-Би-Си се жали на финансирање усред раста РТ-а
30.05.2024. год.
Британски емитер затражио је од владе Велике Британије још новца, указујући на брз раст канала попут РТ-а

 

Би-Би-Си је поднео захтев британској влади за више средстава за свој Светски сервис како би се такмичио са другим међународним емитерима као што су руски РТ и кинески ЦГТН. Његове захтеве подржало је Удружење за међународну радиодифузију (АИБ) – непрофитно трговинско удружење за ТВ, радио и дигитално емитовање.


У позиву за прикупљање доказа који је поднео парламенту Уједињеног Краљевства, кућа је изразила забринутост да се РТ, на пример, брзо шири у Африци и ствара публику широм Блиског истока и северне Африке захваљујући свом много већем буџету, који је емитер проценио на годишње 1,5 милијарди фунти (1,9 милијарди долара).

У међувремену, кинески ЦГТН, према Би-Би-Сију, ради са буџетом од 5,3 до 8 милијарди фунти и такође се брзо шири у новим регионима, посебно у Африци и Латинској Америци.

Би-Би-Си је тврдио да су многе друге нације реаговале на брзи раст руских и кинеских емитера великим улагањем у сопствене новинске куће и сугерисао да би Велика Британија требало да следи њихов пример како би остала конкурентна.

АИБ, који је поднео сопствени Позив за доказе, такође је поделио забринутост да медијске операције Русије и Кине „стално расту и да буџети за различите медијске куће ове две земље вероватно знатно премашују буџете Би-Би-Би светског сервиса и оних нација у савезу са Великом Британијом.”

Указујући на недавну експанзију РТ-а и Спутњика у земље укључујући Венецуелу, Мексико, Индију и Јужну Африку, АИБ је приметио да је глобална дистрибуција руских међународних операција „вероватно већа него код западних емитера“.

Једно објашњење које даје АИБ за способност Русије да надмаши Би-Би-Си је да емитери обично плаћају приступ локалним и националним мрежама. Британски емитер, с друге стране, обично то ради обрнуто, тражећи плаћање од локалних оператера за „привилегију да преноси Би-Би-Си канале“.

„Ово је критичан тренутак за Светски сервис и утицај Велике Британије“, написао је Би-Би-Си у свом писму парламенту, наглашавајући да су му потребне „додатне инвестиције једноставно да би задржао своју позицију у време када државни актери много улажу и када инфлација и дигитална транзиција подижу трошкове.”

И Би-Би-Си и АИБ истакли су да је Светску сервис Би-Би-Сија раније финансирала влада Велике Британије 80 година и да је служио као „кључно оруђе међународне дипломатије и меке моћи Велике Британије“. Би-Би-Си је сугерисао да би Лондон требало да се врати овом моделу и да врати финансирање емитера на „директну државну помоћ“.

АИБ је тврдио да би владино финансирање „требало бити довољног нивоа да се супротстави раду отворених и тајних међународних медијских операција Русије и Кине“.
 
 
 

Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.

Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti

Извор: RT (ж)



  • Извор
  • Танјуг
  • © Getty Images / Peter Dazeley/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Присталице Кијева саветовале су га да не разговара о том питању током преговора са Русијом 2022. године, открио је Давид Арахамиа


Украјинске формације су дроновима напале Вороњешку област према неким извештајима, у Олховачком округу гори складиште муниције.

Портпарол Кремља Дмитриј Песков изјавио је да сви предлози треба да узму у обзир „стварно стање ствари на терену“


Француски лидер Емануел Макрон изразио је жељу да „настави дијалог“ са руским председником Владимиром Путином

Украјина не би могла да изведе смртоносни напад на Крим без учешћа САД, изјавио је руски изасланик Анатолиј Антонов


Бенјамин Нетанјаху тврди да Вашингтон није променио свој став упркос апелима на свим нивоима


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА