BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Нетањаху више ради штету Израелу него што помаже – Бајден

Нетањаху више ради штету Израелу него што помаже – Бајден
10.03.2024. год.
Истовремено, амерички председник је инсистирао да нема црвених линија када је у питању америчка подршка Израелу


Израелски премијер Бењамин Нетањаху чини Израелу више штете него користи игнорисањем цивилних жртава у Гази усред тренутног рата са Хамасом, али то не значи да ће Вашингтон престати да подржава јеврејску државу, изјавио је амерички председник Џо Бајден.


Према министарству здравља Газе, најмање 30.960 људи је убијено, а 72.524 рањено од 7. октобра, када су ИОС започеле нападе на палестинску енклаву као одговор на изненадни напад Хамаса на Израел, у којем је живот изгубило више од 1.100 људи. а 240 других је узето као таоце.

Бајден је поново критиковао израелског премијера током интервјуа за МСНБЦ у суботу због начина на који Израелске одбрамбене снаге воде операцију у Гази.

„Он има право да брани Израел, право да настави да гони Хамас, али мора... да обрати више пажње на невине животе који су изгубљени као последица предузетих акција“, нагласио је амерички председник.

Не чинећи то, Нетањаху „више повређује Израел него што помаже Израелу... То је супротно ономе за шта се Израел залаже. Мислим да је то велика грешка, па желим да видим прекид ватре“, изјавио је он.

Примирје између Израела и Хамаса требало би да траје шест недеља и да доведе до "велике" размене заробљеника, изјавио је Бајден, додајући да "не би требало да се дешава ништа" у погледу борби током светог муслиманског месеца Рамазана, који почиње у недељу.

Нетањаху је поновио раније ове недеље да растући међународни притисак за прекид ватре у Гази неће натерати Израел да одустане од свог циља борбе против Хамаса док се не постигне „потпуна победа у рату“.
 
Нетањаху „не може имати још 30.000 мртвих Палестинаца“, али „одбрана Израела је и даље критична [за САД], тако да не постоји црвена линија где ћу да одсечем сво оружје да не би имали "Гвоздену куполу" да их заштити“, изјавио је Бајден, мислећи на израелски противракетни одбрамбени систем. „Никада нећу напустити Израел“, уверавао је.

Раније ове недеље, Вашингтон пост је известио да су амерички званичници рекли Конгресу на поверљивом брифингу да је Вашингтон одобрио и испоручио више од 100 пакета продаје оружја Израелу од 7. октобра. Испоруке су укључивале хиљаде прецизно вођене муниције, бомби и другог оружја, наводи лист.



Извор: РТ (Ф)


  • Извор
  • Танјуг
  • Фото: AFP / Brendan Smialowski/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Француски председник признаје да Кијев нема капацитет да војно поврати Крим и Донбас, док Запад разматра слање „снага обезбеђења“ у Украјину након могућег примирја.


Руске снаге последњих недеља успешно напредују на више деоница Андрејевског правца. Из дана у дан руска армија се све више приближава граници ДНР са Дњепропетровском облашћу на југозападу републике....

Русија наставља припреме за преговоре с Украјином у Истанбулу, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков на брифингу.


Председник САД оптужио ЕУ за неправедну трговинску политику, укључујући баријере за извоз америчких аутомобила и пребацивање трошкова за фармацеутске производе

На снимку који кружи друштвеним мрежама види се како француски председник наизглед склања мали предмет док позира са британским премијером и немачким канцеларом


Обе земље укидају већину додатних царина најављених прошлог месеца и настојаће да усагласе даље мере, наводи се у заједничком саопштењу.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА