BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Украјински министар одбране објашњава лоше резултате контраофанзиве

РТ: Украјински министар одбране објашњава лоше резултате контраофанзиве
28.06.2023. год.
Напади Кијева на руске линије до сада су били само „преглед“, тврди Алексеј Резников



Међутим, Резников је признао да прекинута побуна није утицала на руске трупе на линији фронта и да нема знакова колапса морала.


Уместо да се ослања на „побуне и нереде“ у Русији, Украјина „треба да верује нашим безбедносним и одбрамбеним снагама, као и нашим партнерима који обезбеђују оружје“, изјавио је министар.

Украјина је започела своју дуго очекивану контраофанзиву дуж линије фронта почетком јуна, користећи тенкове немачке производње Леопард 2, борбена возила Бредли које је испоручила САД и другу западну опрему. Према Москви, Кијев до сада није успео да постигне било какав значајнији напредак упркос великим губицима.

Украјински председник Владимир Зеленски признао је пре недељу дана да је напредак контраофанзиве био „спорији него што се прижељкивало”. Неименовани амерички званичници су такође рекли за Си-Ен-Ен да операција Кијева „ни на једном фронту није испунила очекивања“. Показало се да су украјинске трупе и оклоп „рањиви“ на руска минска поља, ракете и авијацију, рекли су они.
 
Током прошлонедељног састанка Савета безбедности Русије, тврдило се да је између 4. и 21. јуна Украјина изгубила више од 13.000 војника, као и 246 тенкова, укључујући 13 које је испоручио Запад, и 152 борбена возила пешадије.




  • Извор
  • Танјуг
  • Фото: AFP / Andre Pain/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков

Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.


Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%

Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА