Странка бивших
У Русији је формирана нова странка – Странка народне слободе. Експерти сматрају да су сви учесници нове организације добро познати и имају солидно политичко искуство. Међу копредседницима су бивши премијер Михаил Касјанов, бивши заменик председника владе и бивши лидер бившег Савеза десничара Борис Немцов, бивши лидер бивше Републичке странке Владимир Рижков.
Представници несистемске либералне опозиције планирују да региструју нову политичку странку и спреме се за изборе у Државну думу 2011. године. За 2012. годину, када морају да буду одржани избори председника земље, они планирају да истакну заједничког кандидата. Проблем је у томе што су сви основни лидери новог покрета политичари из прошлости, - истакао је у интервјуу Гласу Русије генерални директор Центра политичке конјунктуре Сергеј Михејев.
Поштено говорећи, на њиховом месту је већ требало напустити политику и бити свесни да су већ направили доста грешака, људи их не разумеју, они нису интересантни ни потребни. Требало би да се кају за оно што су учинили протеклих година.
Неће моћи да избегну тешкоће код улажења у Државну думу. Ту ће против њих играти њихов сопствени политички капитал, - сматра Сергеј Михејев.
Уверен сам да та странка није способна да уђе у парламент због веома ниске популарности. То су људи из 1990-их година. Они се се дискредитовали још у то доба. Искуство либералних реформи, отворено говорећи, није успело. У сећању становништва је све што је с тим повезано, остало у мрачним бојама.
Много питања изазива код експерата и програм нове странке. Рецимо, у социјално-економској сфери постављен је задатак развоја конкурентне средине, обезбеђивања слободе презузиматељства, борбе против монополизма, побољшање инвестиционе климе. У унутрашњој политици се истиче борба против корупције и повећање професионалног нивоа државног апарата. Све те тачке фактички дуплирају задатке које постављају данашње власти. То више личи на рекламу него на жељу реалних промена у земљи, - каже Сергеј Михејев.
Они фактички дуплирају постојећи дневни ред, који покушавају да приуште себи. Као да су они главни борци против корупције, бирократије.
Међутим, ни ту није све глатко. Наивно је сматрати да су грађани Русије заборавили ко је био на власти почетком 1990-их година, - подсећа експерт.
Отворено говорећи, Немцов, Касјанов су људи који су својевремено заузимали високе положаје у влади, они су између осталог били код извора корупције и бирократије које данас постоје, с којима морамо да се боримо.
Многи аналитичари долазе до закључка да је главни циљ новог политичког производа и његових оснивача још један покушај да постану познати у медијима. Такви задаци су потпуно разумљиви, а чак и достижни, друго је питање што они имају сумњиви однос према реалним променама у земљи.
- Извор
- Голос России, фото: ЕПА/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Руске снаге извеле су масовне ударе на украјинску инфраструктуру у Кијевској области. Погодци су забележени како у самом Кијеву, тако и у оближњим насељима. У Бориспољу је током напада...
Грађани Србије имају најповољније мишљење о Русији, док је најнеповољније мишљење о НATO-у, показују ексклузивна истраживања Ипсоса за РТС.
Влада у Триполију, која у ствари контролише тек половину Либије, обзнанила је да неће дозволити прераспоређивање руских снага и наоружања који су, после пада режима Башара ел Асада, остали...
Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете
Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...
Остале новости из рубрике »