Блинкен: Не може се дозволити да свет остане без лидерства САД
Не може се дозволити да свет остане без лидерства САД, рекао је америки државни секретар Ентони Блинкен.
"Из наше тачке гледишта, ово је такмичење за форму шта ће се десити после периода хладног рата, чије вредности ће се одразити. Имамо једноставан избор - свет се не организује сам. За Сједињене Државе, избор је следећи: ако не учествујемо у организацији, ако не преузмемо лидерску улогу, то значи једну од две ствари – окупира га неко други, можда Кина, на начин који се у потпуности не поклапа са нашим интересима и вредностима, или, што је још горе, нико га не заузиме, тада ће постојати вакуум који лошим стварима може да га попуни пре него што се попуни добрим стварима“, рекао је Блинкен на догађају на Универзитету Станфорд.
Блинкенов говор је емитован на сајту Стејт департмента.
Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.
Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti
- Извор
- Танјуг
- фото: © РИА Новости / Пресс-служба МИД РФ/ vostok.rs
- Повезане теме
- САД
- Кина
- геополитика
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Француски председник признаје да Кијев нема капацитет да војно поврати Крим и Донбас, док Запад разматра слање „снага обезбеђења“ у Украјину након могућег примирја.
Руске снаге последњих недеља успешно напредују на више деоница Андрејевског правца. Из дана у дан руска армија се све више приближава граници ДНР са Дњепропетровском облашћу на југозападу републике....
Русија наставља припреме за преговоре с Украјином у Истанбулу, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков на брифингу.
Председник САД оптужио ЕУ за неправедну трговинску политику, укључујући баријере за извоз америчких аутомобила и пребацивање трошкова за фармацеутске производе
На снимку који кружи друштвеним мрежама види се како француски председник наизглед склања мали предмет док позира са британским премијером и немачким канцеларом
Обе земље укидају већину додатних царина најављених прошлог месеца и настојаће да усагласе даље мере, наводи се у заједничком саопштењу.
Остале новости из рубрике »