BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Србија одбранила титулу првака света, дочек одбојкашица вечерас!

Србија одбранила титулу првака света, дочек одбојкашица вечерас!
16.10.2022. год.
Одбојкашице Србије освојиле су ново светско злато након тријумфа над Бразилом у финалу Светског првенства 3:0 (26:24, 25:22, 25:17). Србија је без иједног изгубљеног меча освојила златну медаљу на светском шампионату.

Одбојкашице Србије освојиле су ново светско злато након тријумфа над Бразилом у финалу Светског првенства 3:0 (26:24, 25:22, 25:22). Србија без изгубљеног меча освојила нову златну медаљу и тиме одбранила претходно освојено Светско првенство у Токију, преноси РТС.

Велика борба, пожртвованост, уједначеност, мали број грешака, добри пријеми и ефикасни напади су неке од карактеристика којима се може описати финални дуел између Србије и Бразила.



фото: © ossrb.org

Србија је била убедљивија, стабилнија и прецизнија у финалу Светског првенства.


фото: © ossrb.org
Први сет је почео уједначено са спорадичним грешкама на обе стране.

Бразил је нешто боље почео утакмицу и стигао до предности од четири поена, али су одбојкашице Србије брзо узвратиле ефикасним нападима.

У већем делу првог сета резултатски, али играчки било је уједначено.


фото: © ossrb.org
Одбојкашице Србије су тек у финишу првог сета стекле предност од два поена и након треће сет лопте тријумфовале у првом сету.

У већем делу другог сета одбојкашице Србије су имала добре сервисе за које противнице нису има имале решења.

Приликом сервиса Јоване Стевановић направљена је велика предност и серија од седам поена.


фото: © ossrb.org

Међутим, Бразилке су брзо реаговале и сустгле Србију.

Након тога уследили су ефикасни напади што је резултирамо освајањем другог сета и растерећенијег уласка у нови, последњи на мечу.

У трећем сету Бразил је био потпуно немоћан, то је било приметно након првог вођства Србије у том сету.

Показале су иза бранице селектора Сантарелија да треба играти најбоље кад је најважније.

Репрезентативке Србије показале су озбиљност, зрелост и квалитет у финалном мечу што је резултирало освајањем нове златне медаље.

Најефикаснија одбојкашица у финалу Светског првенства била је Тијана Бошковић са 24, док је Јована Стевановић уписала 11 поена.

Код Бразила Да Силва Ана Каролина, Гимараеш Брага и Лорен Тешеира уписале су по седам поена. 




Дочек одбојкашица у недељу у 20 часова

Након освојене златне медаље на Светском првенству одбојкашицама Србије биће приређен дочек испред Скупштине града Београда у недељу у 20.00 часова.

Долазак из Холандије у Београд очекује се око 14 часова.
 

 


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © ossrb.org/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Ограничено распоређивање војника Пјонгјанга у Курској области омогућило је избегавање бројних потенцијалних проблема

Амерички председник можда неће доћи на самит уколико европске чланице не пристану на веће издвајање за одбрану, упозорава амерички изасланик при Алијанси.


 Avion 'Tecnam P-Mentor' se u svetu avijacije smatra pravim biserom italijanske avioindustrije i predstavlja savremeni trenažni avion koji kombinuje klasične vrednosti sa najnovijom tehnologijom, čineći ga izuzetnim

Украјински председник достигао је ново дно и сада прети ветеранима Другог светског рата, изјавила је Марија Захарова.


Украјински председник Владимир Зеленски одбацио је руски предлог за тродневно примирје од 8. маја, инсистирајући уместо тога на прекиду ватре у трајању од 30 дана.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА