РТ: Путин саопштио да се распоређују ПВО системи С-500
Руска војска је у процесу распоређивања С-500, најнапреднијег система противваздушне одбране у земљи, рекао је председник Владимир Путин.
Саопштено је да је "Прометеј" блиско интегрисан са другим системима "Алмаз-Антеј", као што су С-400 и С-350, што ће омогућити да распоређене батерије имају синергију са другим елементима слојевите руске противваздушне одбране.
Директор "Алмаз-Антеја" Јан Новиков рекао је да компанија очекује да ће С-500 постати окосница руских противваздушних способности. Он је још у априлу потврдио да је систем ушао у серијску производњу.
Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.
Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti
- Извор
- Танјуг
- С-500, фото: © Sputnik / RT/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Амерички председник захтева од Пекинга да повуче одмаздне царине од 34% на амерички увоз
Блок је спреман да склопи споразум „нула за нула царине“ за индустријску робу, изјавила је председница Европске комисије.
Летонија планира да одобри лажна археолошка истраживања како би уклонила споменике совјетским војницима, саопштила је руска обавештајна служба
Упркос снегу и леденој киши, стигли су јуче у Казањ, а увече их је у том граду посетио и прослављени одбојкашки тренер, некадашњи селектор женске одбојкашке репрезентације, Зоран
Упркос снегу и леденој киши, стигли су јуче у Казањ, а увече их је у том граду посетио и прослављени одбојкашки тренер, некадашњи селектор женске одбојкашке репрезентације, Зоран Терзић. &bdqu...
Кина оптужује САД за подривање глобалне стабилности
Остале новости из рубрике »