„Власти ослобођених територија бивше Украјине не треба да се плаше и да одбаце идеју стварања народних република на путу интеграције и прикључења Русији“
Председник кримског парламента Владимир Константинов позвао је елите ослобођених територија Украјине на пут интеграције и придруживања Русији да се изјасне о стварању народних република.
Према његовим речима, власти ослобођених територија бивше Украјине не треба да се плаше и да одбаце идеју стварања народних република на путу интеграције и прикључења Русији.
„Нема других заобилазних путева за улазак у Русију“, нагласио је Константинов. Према његовом мишљењу, решење питања политичког статуса ослобођених територија биће актуелно по завршетку специјалне операције, те да је сада важније да се иде путем војно-цивилних управа са преласком на цивилне.
"Морамо да уредимо живот. да отворимо школе, болнице. Ови региони морају да иду својим путем. А онда ће све доћи временом", нагласио је шеф парламента и додао да у сваком случају треба гарантовати на ослобођеним територијама спречавање оживљавање нацизма, слободну употреба руског језика, наставу истинске историје, као и објективно изношење информација.
Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.
Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti
- Извор
- Танјуг
- фото: © РИА Новости / Виктор Лященко/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Председник САД оптужио ЕУ за неправедну трговинску политику, укључујући баријере за извоз америчких аутомобила и пребацивање трошкова за фармацеутске производе
На снимку који кружи друштвеним мрежама види се како француски председник наизглед склања мали предмет док позира са британским премијером и немачким канцеларом
Обе земље укидају већину додатних царина најављених прошлог месеца и настојаће да усагласе даље мере, наводи се у заједничком саопштењу.
Председник Русије Владимир Путин понудио је безусловне преговоре почев од четвртка
Неуспели преговори у Истанбулу 2022. треба да послуже као полазна основа, уз прилагођавање „реалној ситуацији на терену“, изјавио је помоћник председника Русије Јуриј Ушаков.
Вашингтон је одобрио испоруку америчког наоружања из немачких складишта, док Москва позива на преговоре
Остале новости из рубрике »