Зеленски вратио закон о забрани симобла специјалне операције, како би се могли користити у образовне сврхе и у музејима
Председник Украјине Владимир Зеленски је послао закон о забрани симбола руске специјалне операције на поновно разматрање Врховној ради са предлогом да се дозволи њихово коришћење у образовне сврхе и у музејима.
Закон о забрани симбола достављен је Зеленском на потписивање крајем априла, након чега је 12. маја враћен Влади на поновно разматрање уз одређене измене. У петак је листа предлога Зеленског објављена на сајту Врховне раде.
„Попис случајева коришћења наведених симбола у легитимне сврхе дат у Закону не предвиђа могућност њихове употребе у музејским експозицијама, тематским изложбама, библиотекарским збиркама, у приручницима, уџбеницима и другим материјалима научног, образовног и научног карактера и образовне природе“, наводи се у тексту документа, након чега се наводи листа "прихватљивих" употреба симбола.
Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.
Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti
- Извор
- Танјуг
- фото: © Министерство обороны Российской Федерации/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Руске снаге последњих недеља успешно напредују на више деоница Андрејевског правца. Из дана у дан руска армија се све више приближава граници ДНР са Дњепропетровском облашћу на југозападу републике....
Русија наставља припреме за преговоре с Украјином у Истанбулу, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков на брифингу.
Председник САД оптужио ЕУ за неправедну трговинску политику, укључујући баријере за извоз америчких аутомобила и пребацивање трошкова за фармацеутске производе
На снимку који кружи друштвеним мрежама види се како француски председник наизглед склања мали предмет док позира са британским премијером и немачким канцеларом
Обе земље укидају већину додатних царина најављених прошлог месеца и настојаће да усагласе даље мере, наводи се у заједничком саопштењу.
Председник Русије Владимир Путин понудио је безусловне преговоре почев од четвртка
Остале новости из рубрике »