BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Дуг Јапана достигао историјски максимум

РТ: Дуг Јапана достигао историјски максимум
11.05.2022. год.
Државни дуг земље достигао је 266% БДП-а

Државни дуг Јапана достигао је нови рекорд, достигавши 1.241 билион јена, или око 9,55 билиона долара, у фискалној 2021. години, која је завршена у марту, известила је у уторак новинска агенција Кјодо позивајући се на податке Министарства финансија земље.

Дуг земље тренутно износи око 266% годишњег БДП-а Јапана, што је отприлике 190 милијарди долара више у односу на претходну годину.

Прошла година постала је осамнаеста узастопна година раста дуга Јапана, а шеста година заредом оборајући претходни рекорд.

Државни дуг, или такозвани дугорочни дуг владе, потиче од тога што држава задужује средства како би надокнадила буџетске дефиците када расходи премашују приходе. На крају се мора отплатити из наплаћених пореза.

Скоро 90% јапанског дуга долази из државних обвезница. Аналитичари кажу да је повећање јапанског дуга узроковано проблемима унутар јапанског система социјалног осигурања и утицајем пандемије коронавируса на економију земље.


Према Кјоду, фискално здравље земље може се погоршати пре него што се побољша, јер Токио планира да изда нове државне обвезнице у вредности од 36,9 билиона јена (280 милијарди долара) како би подржао буџет за фискалну 2022. годину.

Извор: РТ


Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.

Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © Getty Images / Artifacts Images / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Амерички председник захтева од Пекинга да повуче одмаздне царине од 34% на амерички увоз


Блок је спреман да склопи споразум „нула за нула царине“ за индустријску робу, изјавила је председница Европске комисије.

Летонија планира да одобри лажна археолошка истраживања како би уклонила споменике совјетским војницима, саопштила је руска обавештајна служба


 Упркос снегу и леденој киши, стигли су јуче у Казањ, а увече их је у том граду посетио и прослављени одбојкашки тренер, некадашњи селектор женске одбојкашке репрезентације, Зоран

Упркос снегу и леденој киши, стигли су јуче у Казањ, а увече их је у том граду посетио и прослављени одбојкашки тренер, некадашњи селектор женске одбојкашке репрезентације, Зоран Терзић. &bdqu...


Кина оптужује САД за подривање глобалне стабилности


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Влада Српске позива на заштиту и одбрану Републике Српске и њених институција;

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА