BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: САД учествују у непријатељствима у Украјини - Володин

РТ: САД учествују у непријатељствима у Украјини - Володин
07.05.2022. год.
Вашингтон би требало да буде на \"листи ратних злочинаца\" због дељења војних података са Кијевом, рекао је председник Думе

Вашингтон би требало да буде додат на „листу ратних злочинаца” јер сада директно учествује у непријатељствима у Украјини, изјавио је председник Државне думе Вјачеслав Володин, позивајући се на медијске извештаје о размени обавештајних података САД-а са Украјином.

Амерички председник Џо Бајден рекао је високим обавештајним званичницима да је „контрапродуктивно” цурење података о размени података са Украјином те да треба да престане, известио је у петак Ен-Би-Си.

Иако није било званичне реакције на извештај америчких власти, Володин се огласио на Телеграму.

„Сједињене Државе учествују у непријатељствима у Украјини. Амерички председник Бајден је, захтевајући да се заустави цурење информација о размени обавештајних информација са Украјином, признао да је Вашингтон разоткривен“, написао је он.

Володин је навео да се украјинска влада, коју је описао као „кијевски нацистички режим“, не ослања само на оружје са Запада, већ и на „помоћ америчких обавештајних снага“.

Председник Думе је навео да Вашингтон „суштински координише и развија војне операције“ у Украјини, те стога директно учествује у „непријатељствима“ против руских снага.

„За злочине које је у Украјини починио нацистички режим у Кијеву, америчко руководство такође треба да одговара, те га ставити на листу ратних злочинаца“, закључио је Володин.

Међутим, Пентагон је раније одбацио неке од медијских извештаја и изричито негирао да су САД пружиле податке који су омогућили украјинским снагама да нападну руски црноморски водећи брод „Москва“ код обале Одесе прошлог месеца.

„Украјинци имају сопствене обавештајне способности да прате и гађају руске морнаричке бродове, као што су урадили у овом случају“, рекао је портпарол америчке војске Џон Кирби.

Русија инсистира да њена ракетна крстарица није нападнута, већ да је потонула 14. априла након што је пожар који је избио на броду изазвао експлозију муниције.

Савет за националну безбедност Беле куће признао је, међутим, да САД „редовно пружају детаљне, благовремене обавештајне податке Украјинцима на бојном пољу како би им помогли да бране своју земљу од руске агресије и да ће то наставити да чине“.

Ова изјава очигледно није била изненађење за Москву. Портпарол Кремља Дмитриј Песков је 5. маја рекао новинарима да руске власти знају да САД, Велика Британија и НАТО „на сталној основи“ преносе Кијеву обавештајне и друге податке, али да то „неће омести постизање циљева постављених током специјалне војне операције“.

Москва је крајем фебруара покренула војну операцију великих размера у Украјини након седмогодишњег сукоба у Донбасу и због неуспеха Украјине да примени услове споразума о прекиду ватре из Минска. Протоколи уз посредовање Немачке и Француске били  су осмишљени да регулишу статус отцепљених региона унутар украјинске државе, али никада нису реализовани.

Русија сада захтева да Кијев призна руски суверенитет над Кримом и Луганску и Доњецку Народну Републику, те да се званично прогласи неутралном земљом која никада неће ући у НАТО. Такође, Русија је саопштила да је циљ операције заштита становништва, као и демилитаризација и денацификација Украјине.

Извор: РТ


Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.

Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © РИА Новости / Илья Питалев/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков

Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.


Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%

Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Влада Српске позива на заштиту и одбрану Републике Српске и њених институција;

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА