РТ: Руске банке неће пружати информације о клијентима и трансакцијама непријатељским земљама
Нови закон забрањује финансијским институцијама земље да одговарају на захтеве страних агенција, укључујући правосудна тела, за информације о својим клијентима и трансакцијама.
Такође финансијске институције треба да обавесте Централну банку у року од три дана да је држава са црне листе тражила такве податке.
Захтев непријатељске земље може бити испуњен само ако Централна банка за то добије одобрење од релевантне руске владине агенције.
Нова правила се уводе како би се минимизирали ризици у вези закона о тајности страних банака који би могли да запрете руским финансијским институцијама новчаним казнама због недавања информација страним државним органима. Такав закон је усвојен у САД-у почетком 2021. године.
Листу непријатељских земаља, која укључује САД, УК, ЕУ, Јапан и Аустралију, између осталих земаља, саставила је руска влада у марту.
Тај потез је одговор на санкције које су уведене Русији након покретања њене војне операције у Украјини крајем фебруара. Неке од мера су усмерене на руски банкарски сектор, као што је искључење из платног система СВИФТ и оштра ограничења која су наметнута водећим банкама.
Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.
Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti
- Извор
- Танјуг
- фото: © Sputnik / Maksim Blinov/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
U Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju otvorena je izložba slika jednog od najpoznatijih vranjskih slikara Zorana Petrušijevića Zopa. Postavka pod nazivom 'Retrospektiva' obuhvata veliki broj Petrušijevićevi
Немојте од Вучића правити ентитет који персонификује Србију, нити изједначавати србски народ са оним што Вучић ради, кога су Запад и НАТО поставили да нама влада, поручио Гајић у...
Iako naš zakon jasno definiše da je dovoljan samo jedan akt nasilja kako bi se pokrenula procedura za zaštitu žrtve, žrtve u Srbiji u velikom broju slućajeva ne prijavljuju...
Остале новости из рубрике »