BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

„Нема ни основане сумње“: Упућена жалба на одлуку о одређивању притвора директору „Синекс лабораторије“

„Нема ни основане сумње“: Упућена жалба на одлуку о одређивању притвора директору „Синекс лабораторије“
12.03.2022. год.
Одбрана Санија Црљића, директора „Синекс лабораторије“ и осумњиченог за тендерске малверзације у афери „Корона уговори“ упутила је жалбу кривичном вијећу након одлуке о одређивању једномјесечног притвора.

Црљићу је притвор одређен због утицаја на свједоке. Директор “Синекс лабораторије” осумњичен је да је током марта 2020. године у вријеме пандемије вируса корона закључио више уговора о набавци медицинских маски са Институтом за јавно здравство РС, односно тадашњим директором Браниславом Зељковићем чија је вриједност била 69.000 марака, пише Србска инфо.

Саша Лаботић, адвокат Црљића, изјавио је за Србскаинфо да је жалбу упутио због битних повреда одредаба кривичног поступка, погрешно и непотпуно утврђеног чињеничног стања и повреде кривичног закона.

– У образложењу рјешења о одређивању притвора, нису конкретизовани докази који се односе на постојање основане сумње да је Црљић починио кривично дјело које му се ставља на терет – објаснио је адвокат Лаботић.

Додаје како је суд погрешно образложио да осумњичени Црљић није износио одбрани, напротив, како тврди адвокат, Црљић је осим негирања кривице, истакао да његово предузеће са Институтом за јавно здравство РС послује дуже од 10 година.


Према ставу одбране, суд погрешно тврди да је Црљић остварио енормну зараду и прецизирају да је она износила 32.000 марака, на уговор вриједан 69.000 марака.

– Суд цијени основане разлоге приједлога за притвор да ће осумњичени Црљић ометати поступак против себе тако што ће вршити притисак на саучеснике, односно направити договор са осумњиченим Зељковићем да усагласе одбрану. Међутим суд не образлаже на основу којих доказа утврђује ову основаност, нарочито када тужилаштво није суду доставило нити један доказ, односно правно ваљан аргумент, да постоји озбиљан ризик од уласка у договоре прије суђења – навео је адвокат Лаботић у жалби на одређивање притвора.

Ни у овој ситуацији, како истиче, суд не може претпостављати већ мора имати аргументе да постоје неке објективне околности или конкретне и аргументоване радње и поступци које су правно ваљана основа за одређивање притвора, а које у свом приједлогу тужилац и не наводи – због чега не могу бити ни доказани.

– Осумњичени Зељковић налазио се у притвору пет мјесеци да не би утицао на свједоке, између осталих и на Црљић Санија, да би Зељковић био пуштен из притвора 16. фебруара 2022. године, а сада тужилаштво предлаже а суд одобрава, да Црљић буде у притвору да не би утицао на Зељковића који је на слободи. Јасно је да ови разлози суда за притвор су неувјерљиви. Де фацто и де иуре то значи да одређене опасности за ометање кривичног поступка се морају током поступка врло рестриктивно тумачити и да временом неке од њих и престају да постоје – наводи се у жалби на одлуку о одређивању једномјесечног притвора Црљићу.


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: mup.vladars.net/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међународни кривични суд у Хагу оптужио је израелског премијера за ратне злочине у Гази


Москва ће одговорити одлучно и на одговарајући начин на било коју агресију, изјавио је председник

Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА