Москва: Операција у Украјини се одвија стриктно по плану
Руска војна специјална операција у Украјини одвија се стриктно по плану, изјавила је портпарол Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.
„Специјална војна операција оружаних снага наставља да се спроводи и одвија се стриктно по плану“, рекла је Захарова.
Истовремено, она је нагласила да операција није усмерена против цивилног становништва.
Она је напоменула да се паралелно са Кијевом воде преговори о заустављању бесмисленог крвопролића и отпора украјинске војске.
Према њеним речима, за ово време се за евакуацију у Русију пријавило око два милиона људи, од којих је 140.000 већ евакуисано.
"Нажалост, у пракси се договори често не поштују. Позивамо украјинску страну да учини све што је у њеној моћи да обезбеди безбедан пролаз цивила и надамо се да ће у наредним рундама преговора бити направљени значајнији искораци", додала је Захарова.
Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.
Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti
- Извор
- Танјуг
- Руске снаге у нуклеарној централи Запорожје, фото: © РИА Новости / Константин Михальчевский/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Француски председник признаје да Кијев нема капацитет да војно поврати Крим и Донбас, док Запад разматра слање „снага обезбеђења“ у Украјину након могућег примирја.
Руске снаге последњих недеља успешно напредују на више деоница Андрејевског правца. Из дана у дан руска армија се све више приближава граници ДНР са Дњепропетровском облашћу на југозападу републике....
Русија наставља припреме за преговоре с Украјином у Истанбулу, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков на брифингу.
Председник САД оптужио ЕУ за неправедну трговинску политику, укључујући баријере за извоз америчких аутомобила и пребацивање трошкова за фармацеутске производе
На снимку који кружи друштвеним мрежама види се како француски председник наизглед склања мали предмет док позира са британским премијером и немачким канцеларом
Обе земље укидају већину додатних царина најављених прошлог месеца и настојаће да усагласе даље мере, наводи се у заједничком саопштењу.
Остале новости из рубрике »