РТ: Лондон позива да се Москва искључи из СВИФТ-а
Влада Велике Британије ће покушати да убеди своје савезнике да одсеку Русију од глобалног банкарског система СВИФТ и уведу низ оштрих санкција након војних операција Москве у Украјини. Вашингтон је раније саопштио да неће циљати на платну мрежу.
„Нећемо мировати све док руска економија не буде деградирана и суверенитет и територијални интегритет Украјине не буду обновљени“, рекла је министар спољних послова Лиз Трас у саопштењу, додајући да „Велика Британија ради са савезницима на искључивању Русије из финансијског система СВИФТ“.
Немачки канцелар Олаф Шолц је, међутим, упозорио да се Москва не искључује из платног система, тврдећи да та мера не би требало да буде део другог пакета санкција ЕУ који би требало да буде разматран у Бриселу.
Извор: РТ
Поштовани читаоци, на нашем телеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати и видео снимке који редовно пристижу.
Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti
- Извор
- Танјуг
- Даунинг стрит, фото: © AP / Alberto Pezzali / RT/ vostok.rs
- Повезане теме
- Русија
- ВеликаБританија
- Украјина
- санције
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Задужбина ,,Кнез Мирослав Хумски” и Књижевно удружење ,,Сусрет” вечерас су, у сарадњи са Музејом Херцеговине, организовали промоцију књиге Ранка Гојковића ,,Срби и Руси – браћа по Промисли Господњој”.
Тензије расту након прошлонедељног смртоносног терористичког напада у Кашмиру
Индијски премијер дозволио војсци да сама одреди начин и тренутак оружаног одговора на Пакистан
Режим сличан кијевском не сме се дозволити да се учврсти ни у једној земљи, поручио је бивши председник Русије
Чудно је очекивати да ће Русија пропасти, изјавио је потпредседник САД.
Остале новости из рубрике »