Портрет једне уметнице
Како је све почело, како си се заинтересовала за сликарство и уметност?
Још у вртићу сам показивала таленат за цртање кроз разне цртеже, стваране коришћењем дрвених боја, фломастера. Васпитачица, па касније и учитељица су уочиле мој таленат и побринуле су се да тај таленат не избледи, тако што су саветовале моје родитеље да посетим ликовну радионицу и тамо наставим да развијам свој таленат. Уз велику подршку породице сам отишла у ликовну радионицу, где сам почела да, не само развијам свој таленат, већ сам кроз разговор са Весном, водитељем ликовне радионице, заволела још више уметност, уметнички свет и полако постала део њега.
На којим си све изложбама учествовала до сада?
Најдраже су ми изложбе полазника ликовне радионице, као и моја самостална изложба 2014. године у галерији Народног универзитета у Врању. Издвојила бих и изложбе студената Портрет 2018. године, изложбе витража и графита у Приједору и Краљеву, као и изложба Минијатура 3 у Малој галерији УЛУПУДС у Београду 2019. током студирања на факултету Примењених уметности.
Који је твој највећи успех до сада?
Успех у ликовној радионици, кроз рад, посвећеност и изложбе, је одскочна даска за наставак остваривања успеха на факултету Примењених уметности. Највећи успех током студирања је израда мог мастер рада у техници витража, као и награда ,,Александар Томашевић”, за најбољи годишњи успех на факултету.
Колико Ликовна радионица и сличне установе помажу да се млади заинтересују за бављење уметношћу?
Установе, попут Ликовне радионице и разних уметничких школа итекако помажу да се млади заинтересују за уметност и развију своје таленте. Сам ентеријер у ликовној радионици има ту моћ да пробуди интересовање за издраживање и проучавање уметности, а разговор са Весном Маринковић Станковић, академском сликарком и водитељем радионице, ствара да уметничка атмосфера влада целом ликовном радионицом, што подстиче полазнике на рад, стварање и жељу за развијањем свог талента.
Који су твоји планови за будућност?
Поред тога што ћу наставити да проналазим себе у уметничком свету кроз своју уметност, волела бих да ширим знање стечено и у ликовној радионици и на факултету Примењених уметности. Желим да разне уметничке технике постану део Врања, да постану део наше ликовне културе, као што су витраж, мозаик и иконопис.
Иван Трајковић
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.
Државе које раде на извођењу напада дубоко унутар Русије неће остати некажњене, упозорио је Сергеј Наришкин.
Кијев не би могао да изврши удар ATACMS ракетама на Русију без учешћа Вашингтона, изјавио је Сергеј Лавров.
Остале новости из рубрике »