BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Лавров: НАТО има злонамерне планове у погледу Русије

Лавров: НАТО има злонамерне планове у погледу Русије
02.06.2021. год.

 
НАТО кује планове који би могли наштетити Русији, рекао је министар спољних послова Сергеј Лавров.


О томе, рекао је он, сведочи оклевање савеза да испуни своје обавезе

„Не само да то једноставно игноришу, него када предлажемо да се поново потврди оно што је речено, на пример, принцип недељивости безбедности, да нико у евроатлантском простору не би требало да јача своју безбедност на штету безбедности других, они се удаљавају од тог принципа и плаше се да га потврде. Закључак је врло једноставан. То значи да имају неке злонамерне планове у погледу Руске Федерације. волео бих грешим ", рекао је Лавров након Министарског савета БРИКС-а, преносе РИА Новости.




Министар је, посебно, подсетио да је прекид приближавања Северноатлантске алијансе границама Русије једна од обавеза коју је Брисел преузео, али да је више пута прекршио.

Лавров је истовремено рекао да је Москва спремна да обнови контакте у оквиру савета Русија-НАТО.

„Нека, пре свега, војска почне говори о томе каква је сада стварна ситуација на терену, укључујући и узимање у обзир грубо кршење споразума закључених крајем 90-их од стране наших НАТО колега да НАТО неће распоредити значајне војне снаге на територије нових чланица“, рекао је Лавров.


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © РИА Новости / Алексей Филиппов/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Амерички председник захтева од Пекинга да повуче одмаздне царине од 34% на амерички увоз

Блок је спреман да склопи споразум „нула за нула царине“ за индустријску робу, изјавила је председница Европске комисије.


Летонија планира да одобри лажна археолошка истраживања како би уклонила споменике совјетским војницима, саопштила је руска обавештајна служба

 Упркос снегу и леденој киши, стигли су јуче у Казањ, а увече их је у том граду посетио и прослављени одбојкашки тренер, некадашњи селектор женске одбојкашке репрезентације, Зоран


Упркос снегу и леденој киши, стигли су јуче у Казањ, а увече их је у том граду посетио и прослављени одбојкашки тренер, некадашњи селектор женске одбојкашке репрезентације, Зоран Терзић. &bdqu...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Влада Српске позива на заштиту и одбрану Републике Српске и њених институција;

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА