BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Сергеј Лавров: фашистички злочини не могу имати рок трајања

Сергеј Лавров: фашистички злочини не могу имати рок трајања
23.11.2010. год.

Међународно правосуђе треба да буде резултат колективних напора и да има углед код међународне заједнице. Ово је изјавио министар иностраних послова Сергеј Лавров у немачком Нирнбергу на церемонији отварања музеја, посвећеног 65-годишњици почетка рада Нирнбершког процеса. На манифестацију су допутовали представници Русије, Француске, Велике Британије, САД и Немачке.
 

Међународни трибунал за нацистичке злочинце био је формиран на иницијативу руководилаца антихитлеровске коалиције. Такав суд је био неопходан како би читаво човечанство сазнало за злочине нациста, извршене на окупираним територијама и у сопственој земљи, Немачкој. Тада су савезници направили преседан за делатност савремених правних органа УН. Поуке извучене из догађаја 30-их и 40-их година прошлог века актуелне су и данас. Нацизам и неонацизам још увек наилазе на оправдање код низа политичара. На то је скренуо пажњу учесника церемоније Сергеј Лавров.
 

Како другачије да се оцене годишње поворке бивших есесоваца у низу европских престоница, судска гоњења ветерана антифашистичког покрета или проглашавање свастике од стране једног суда за културно наслеђе балтичких народа. Да подвучем да се у самој Немачкој подвргавање сумњи резултата Нирнбершког процеса сматра кривичним делом. Мислим да су они који су се окупили овде, као и већина људи на Земљи, уверени да дела квалификована на трибуналу у Нирбнергу као злочин против човечности немају рок трајања и не могу га имати.
 

Шеф руске дипломатије посебно је подвукао да заборављање историје и уступци демонима прошлости прете новим трагедијама. Без таквог принципијалног прилаза тешко је рачунати на успех у заједничкој броби против такве наказне појаве саврмености као што је троризам, у суштини идејни наследник нацизма, рекао је Сергеј Лавров.
 

Тероризам је исто тако варварска идеологија која проповеда насиље, агресију, потпуно занемаривање морала и вредности људског живота. Као неопходност строгог супротстављања овом злу заједничком за све овигледно се испољава принцим недељивости безбедности, који је данас тако потребан.
 

Ову тезу подржао је колега Сергеја Лаврова, министар иностраних послова Немачке Гидо Вестервеле. Он је између осталог рекао да су се у Нирнбергу окупили не победници и побеђени, већ партнери, обједињени заједничким радом на стварању јединственог система безбедности од Ванкувера до Владивостока.



  • Извор
  • Голос России, фото: ЕПА/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете


Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...

Кијев је прекршио „правила ратовања“ циљајући високог војног официра у Москви, изјавио је Кит Келог


Руске снаге су током дана извеле серију удара на инфраструктуру и индустријске објекте противника у неколико региона Украјине. Украјинске формације су, с друге стране, крстарећим ракетама Storm Shadow напале...

Новоизабрани председник САД одбио је да коментарише да ли је већ било контаката са Кремљом


Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА