BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Електронски факултет у Нишу: Признања најзаслужнијима

Електронски факултет у Нишу: Признања најзаслужнијима
29.01.2021. год.


Компанији НИС додељена је плакета за изванредан допринос у раду и развоју Електронског факултета у Нишу, као и раду на заједничким пројектима у домену нових технологија и дигитализације. Електронски факултет у Нишу прославио је протекле године јубилеј од 60 година постојања и рада, тако да су овим поводом уручена признања заслужним организацијама и појединцима, јер услед актуелне епидемиолошке ситуације није одржана Свечана академија, нa којој се награде традиционално додељују.

Плакету је у име НИС-а преузео Вадим Смирнов, заменик генералног директора и директор Функције за односе са државним органима и корпоративне комуникације. Поред компаније НИС, плакету за изванредан допринос раду факултета добио је и огранак Српске академије наука и уметности у Нишу. Признања су уручили проф. др Драган Манчић, декан Електронског факултета у Нишу и проф. др Драган Пантић, председник Савета Електронског факултета.  Додели признања присуствовали су и Младен Шарчевић, специјални саветник председника и премијерке Републике Србије, као и ректор Универзитета у Нишу, проф. др Драган Антић.

Нафтна индустрија Србије, фото: © НИС

Додељено признање представља потврду дугогодишњег преданог рада и улагања НИС-а у научне и образовне установе кроз програм „Енергија знања“.

«НИС је компанија која схвата сталне промене у савременом пословању. Посвећени смо развоју дигиталних компетенција унутар компаније и схватамо значај повезивања науке и образовања са привредом. С тим у вези, започели смо сарадњу са водећим факултетима у области IT технологија, а Електронски факултет у Нишу је један од њих. Ми ту сарадњу реализујемо у циљу пружања практично применљивог знања студентима и стварања кадра за којим постоји потреба на тржишту. На овај начин НИС жели да допринесе да млади остану у Србији и да пружи подршку домаћем образовању“, навео је Вадим Смирнов, заменик генералног директора и директор Функције за односе са државним органима и корпоративне комуникације НИС-а, поводом додељене награде.

Компанија НИС и Електронски факултет у Нишу отворили су крајем септембра прошле године на овом факултету простор за реализацију заједничких пројеката на пољу дигитализације и нових технологија (coworking зона). НИС је претходно подржао набавку вредне рачунарске опреме, захваљујући којој студенти и професори сада могу да раде и истраживања из области вештачке интелигенције. Наведени простор се користи и за реализацију радионица, предавања и вебинара.

НИС и Електронски факултет у Нишу потписали су и Меморандум о сарадњи којим је предвиђена реализација научно-истраживачких пројеката, обука, размена знања и искуства, студентску праксу. Предвиђена су и узајамна гостујућа предавања, тако да су стручњаци НИС-а већ одржали четири предавања о примени напредних технологија и изазовима у нафтној индустрији, са посебним освртом на дигиталну трансформацију у компанији. Тренутни пројекат на којем факултет и НИС сарађују је развој прототипа супервизорског система за сеизмичка истраживања. Сарадњу са водећим факултетима у области дигитализације НИС је започео 2019. године са Електронским факултетом у Нишу, а наставио 2020. године успостављањем сарадње са Електротехничким факултетом у Београду, као и са Факултетом техничких наука у Новом Саду. 

 


  • Извор
  • Танјуг
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међународни кривични суд у Хагу оптужио је израелског премијера за ратне злочине у Гази


Москва ће одговорити одлучно и на одговарајући начин на било коју агресију, изјавио је председник

Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА