BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: „Када су животи у питању, политика мора да се заборави“: Спонзор „Спутњика В“ упозорава да демонизовање руске вакцине одвлачи пажњу од спасавања људи

23.01.2021. год.
"РДИФ се једноставно руководи принципом помоћи онима којима је потребна и спреман је да сарађује са свима који су спремни да то учине"


Спасавање људских живота усред глобалне пандемије много је важније од праћења политичких размирица, рекао је за РТ Кирил Дмитријев, извршни директор Руског фонда за директна улагања (РДИФ) који је спонзорисао развој вакцине "Спутњик V".

„Ми смо снажно против политизације вакцине“, рекао је Дмитријев, додајући да када је реч о здрављу и самом животу многих људи, „треба заборавити на политику или било какве покушаје да се  `обузда` Русија
.

У својим међународним пословима везаним за руску вакцину 
"Спутњик V" против коронавируса, РДИФ се једноставно руководи принципом помоћи онима којима је потребна и спреман је да сарађује са свима који су спремни да то учине, рекао је извршни директор.

"Позивамо на напуштање политике и фокусирање на спасавање људских живота."

 

Дмитриев је рекао да је његова агенција поднела захтев за одобрење вакцине регулатору ЕУ, упркос првобитном оклевању Брисела да сарађује са Москвом на овом пољу. Док ЕУ не донесе одлуку о том питању, руска вакцина би могла бити одобрена за употребу у до 25 држава широм света, рекао је он.

Уједињени Арапски Емирати (УАЕ) и Мађарска најновије су земље на списку земаља које су одобриле руску вакцину за домаћу употребу. Русија је прилично отворена када је реч о тестирању и производњи своје вакцине у иностранству, примећује Дмитриев.

У УАЕ-у је одобрење издато након домаћих клиничких испитивања која су укључивала добровољце из различитих етничких група. Тестирање је „показало да је `Спутник V` високо ефикасан у заштити људи различитог етничког порекла“, објаснио је Дмитриев, додајући да је вакцина показала више од 90 процената ефикасности у испитивањима у УАЕ-у.

„Спасићемо животе и обновити економије не само у УАЕ-у, већ и у другим земљама Блиског истока“, рекао је Дмитриев, додајући да је његова агенција тренутно у „активним преговорима“ са Саудијском Арабијом о потенцијалном тестирању заједничке вакцине са тамошњом "АстраЗенеком".

РДИФ такође активно сарађује са палестинским властима и спрема се да тамо испоручи прву серију вакцина, додао је Дмитриев. Већина руских вакцина, које ће се испоручивати страним државама, производиће се у иностранству, рекао је Дмитриев, додајући да Русија тежи истинском партнерству са другим земљама на пољу производње вакцина.

Вакцина се производи у „Индији, Јужној Кореји, Бразилу и Кини“, рекао је он, додајући да ће ове земље играти значајну улогу у глобалним ланцима снабдевања вакцинама.

До сада је руска вакцина регистрована у Алжиру, Боливији, Венецуели, Србији и Аргентини, где су кампање вакцинације већ у току. Аргентински председник Алберто Фернандез је лично примио дозу "Спутњика V" у четвртак.

"Спутњик V" је постао прва званично регистрована вакцина против коронавируса на свету у августу 2020. године, што је потез који је изазвао жестоке критике на Западу упркос одличним резултатима треће фазе масовних испитивања која су уследила. Вакцина је показала укупну ефикасност од 91,4 одсто, као и 100 одсто ефикасности у спречавању тешких случајева болести током завршне фазе испитивања спроведених у Русији.

Недавна студија коју је спровео један од руских произвођача вакцина показала је да се "Спутњик V" такође може ефикасно складиштити на температурама између два и осам степени Целзијуса, за разлику од -18 степени који су првобитно проглашени потребном температуром складиштења или на -70 степени које захтевају вакцине Фајзер/ БиоНТех. Руски званичници поздравили су развој догађаја, саопштивши да ће вакцина бити лакше доступна како у Русији, тако и у иностранству.

Извор: РТ


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © Reuters / Agustin Marcarian / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.

Државе које раде на извођењу напада дубоко унутар Русије неће остати некажњене, упозорио је Сергеј Наришкин.


Кијев не би могао да изврши удар ATACMS ракетама на Русију без учешћа Вашингтона, изјавио је Сергеј Лавров.

Системи противваздушне одбране пресрели су пет ракета америчке производње и оштетили једну, саопштило је Министарство одбране у Москви.


Дана 16. новембра 2024. године обављен је телефонски разговор Његове Светости Патријарха Московског и све Русије Кирила и Његове Светости Патријарха Србског Порфир


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА