Русија продужила контрасанкције на увоз хране до краја следеће године
Влада Русије је продужила ембарго на увоз хране до краја следеће године, додавши Велику Британију на листу земаља под ембаргом.
„Увести до 31. децембра 2021. године забрану увоза у Руску Федерацију пољопривредних производа, сировина и хране, чије су земље порекла Сједињене Америчке Државе, земље Европске уније, Канада, Аустралија, Краљевина Норвешка, Украјина, Република Албанија, Црна Гора, Република Исланд, Кнежевина Лихтенштајн и Велика Британија и Северна Ирска“, наводи се у документу, преносе РИА Новости.
Русија је у августу 2014. године забранила увоз одређених врста робе из земаља које су увеле антируске санкције. Забрана укључује месо, кобасице, рибу и морске плодове, поврће, воће, млечне производе. Како су санкције западних земаља трајале, Москва је такође продужавала реципрочне мере.
Велика Британија је посебно издвојена на новој листи, пошто ће коначно напустити Европску унију 31. децембра након једногодишњег прелазног периода. До тада, Лондон и Брисел морају да се договоре о будућим трговинским односима.
- Извор
- Танјуг
- фото: © РИА Новости / Павел Лисицын/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник
Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков
Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.
Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%
Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:
Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје
Остале новости из рубрике »