BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Државна дума усвојила закон о гаранцијама имунитета бившем председнику

Државна дума усвојила закон о гаранцијама имунитета бившем председнику
09.12.2020. год.


Државна дума Русије усвојила је на пленарној седници закон о гарантовању имунитета бившем председнику Руске Федерације и његовој породици.


Аутори иницијативе били су посланик Думе Павел Крашењиников и сенатор Андреј Клишас. Нацрт је припремљен у складу са усвојеним амандманима на Устав Руске Федерације

Мења се члан 3 савезног Закона о гаранцијама председнику Руске Федерације који је прекинуо вршење својих овлашћења и члановима његове породице.

Према нацрту закона, председник Руске Федерације који је прекинуо вршење својих дужности има имунитет, не може бити кривично или административно гоњен, као ни притворен, ухапшен, подвргнут претресу, испитивању или личном прегледу.

Његов имунитет се преноси и на стамбене и канцеларијске просторије које користи, транспортна средства која користи, средства везе, документе и пртљаг који му припадају и његову преписку.


Такође је предложено да се пропише да Савет Федерације може бившем председнику одузети имунитет само на основу оптужбе Државне думе за велеиздају или извршење другог тешког кривичног дела, које се мора потврдити закључком Врховног суда о постојању знакова кривичног дела у поступцима бившег шефа државе и закључком Уставног суда о поштовању утврђеног поступка за подизање оптужнице.


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © РИА Новости / Наталья Селиверстова/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков

Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.


Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%

Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Влада Српске позива на заштиту и одбрану Републике Српске и њених институција;

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА