BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

„Нова црногорска влада ће односе са Републиком Србијом градити на принципу узајамног уважавања, како и приличи добрим сусједима“

„Нова црногорска влада ће односе са Републиком Србијом градити на принципу узајамног уважавања, како и приличи добрим сусједима“
09.12.2020. год.


У интервјуу за Дан каже да је циљ нове владе "оздрављење свеукупних односа са Републиком Србијом по принципу суверености, независности и немијешања у унутрашње ствари".


Говорећи о томе остаје ли на снази одлука о протјеривању амбасадора Србије Владимира Божовића, Радуловић каже да је претходна влада, у складу са Бечком конвенцијом о дипломатским односима, ускратила гостопримство амбасадору Владимиру Божовићу, чиме је, након истека рока од 72 сата, бесповратно укинут агреман.

"Ускраћивање гостопримства амбасадорима засигурно није мјера добросусједских односа, већ исхитрен чин. Нова црногорска влада ће односе са Републиком Србијом градити на принципу узајамног уважавања, како и приличи добрим сусједима", рекао је Радуловић, преноси РТЦГ.

На питање шта ресор на чијем је челу може конкретно урадити да помогне да Србија изручи Црној Гори бившег потпредсједника ДПС-а Светозара Маровића, Радуловић одговара: "Увјеравам Вас да ће Министарство вањских послова искористити све механизме редовне дипломатске, прије свега билатералне комуникације са Републиком Србијом, да у оквиру својих овлашћења допринесе рјешавању тог питања".


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © РИА Новости / Варвара Гертье/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Разговори би могли да се одрже, али само као резултат напретка у текућим мировним напорима између руских и украјинских делегација, изјавио је Дмитриј Песков.


Председник Србије Александар Вучић негирао је да постоји било каквих проблема у плановима да компанија Џареда Кушнера изгради хотел у Београду на месту некадашњег Генералштаба


Адвокатски тим и породица генерала Ратка Младића разматрају које мере да предузму након што су му лекари у хашком притвору прогнозирали још неколико месеци живота, рекао је Срни његов...


Француски председник признаје да Кијев нема капацитет да војно поврати Крим и Донбас, док Запад разматра слање „снага обезбеђења“ у Украјину након могућег примирја.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА