BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Захарова: НАТО дестабилизује регионалну стабилност и забија клин у односе између држава-суседа

04.12.2020. год.


Русија је забринута због јачања војних снага НАТО у Црном мору, рекла је портпарол Министарства спољних послова Марија Захарова. Она је додала да акције Алијансе дестабилизују регионалну стабилност и забијају клин у односе између држава-суседа.


Дан раније шеф НАТО Јенс Столтенберг рекао је да Русија јача војну моћ у Црном мору и на Криму, а да Алијасна на то узвраћа својим већим присуством у тим областима.

„Алијанса шири опсег свог деловања у акваторији Црног мора, увлачећи земље које нису део региона. Повећава се број улазака бродова оружаних снага чланица НАТО у црноморске луке савезника и партнера, број летова извиђачких авиона, беспилотних летелица дуж руске границе. Модернизује се инфраструктура Бугарске, Румуније, на територијама тих земаља се распоређује офанзивно наоружање, током вежби се разрађују сценарији који подразумевају и предвиђају нападе на територију Русије и то америчким стратешким бомбардерима који могу да носе нуклеарно оружје“, рекла је Захарова.

Она је констатовала и да НАТО увлачи у своје активности и Украјину и Грузију, спремајући их током заједничких вежби и маневара да се супротставе Русији.

"Све то изазива у Москви велику забринутост."

Русија је принуђена да узме у обзир да Алијанса јача војне активности и да реагује на одговарајући начин.

„Појављивање новог играча у црноморском региону, који долази са очигледно лошим намерама, угрожава регионалну стабилност и забија клин у односе између земаља-суседа“, закључила је она.
 


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © Пресс-служба МИД РФ/ТАСС/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков

Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.


Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%

Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Влада Српске позива на заштиту и одбрану Републике Српске и њених институција;

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА