„Русија није одустала од циља да уђе у петорку најбољих економија света“
Русија би ове године могла постати пета економија на свету по паритету куповне моћи, изјавио је помоћник председника Русије Максим Орешкин.
„Русија није одустала од циља да уђе у петорку најбољих економија света. Ако погледате најновију прогнозу Међународног монетарног фонда за ову годину, видећете да ће Русија ове године бити пета економија света, да ће достићи тај ниво. Стога, са те тачке гледишта, можемо рећи да је ове године циљ постигнут“, рекао је он.
Орешкин је нагласио да је сада неопходно да се земља учврсти међу пет најразвијенијих економија света.
„Реализовање циља одрживог економског раста изнад светских просека омогућиће да останемо у тој групи“, истакао је он.
Према речима Орешкина, последице пандемије су допринеле томе да се земља нађе међу пет највећих економија света по паритету куповне моћи.
„Остварењу тог циља је у великој мери, колико год то било чудно, помогла криза и ми смо две године пре рока реализовали тај циљ“, рекао је помоћник руског председника.
- Извор
- Танјуг
- фото: © РИА Новости / Александр Астафьев/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Француски председник признаје да Кијев нема капацитет да војно поврати Крим и Донбас, док Запад разматра слање „снага обезбеђења“ у Украјину након могућег примирја.
Руске снаге последњих недеља успешно напредују на више деоница Андрејевског правца. Из дана у дан руска армија се све више приближава граници ДНР са Дњепропетровском облашћу на југозападу републике....
Русија наставља припреме за преговоре с Украјином у Истанбулу, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков на брифингу.
Председник САД оптужио ЕУ за неправедну трговинску политику, укључујући баријере за извоз америчких аутомобила и пребацивање трошкова за фармацеутске производе
На снимку који кружи друштвеним мрежама види се како француски председник наизглед склања мали предмет док позира са британским премијером и немачким канцеларом
Обе земље укидају већину додатних царина најављених прошлог месеца и настојаће да усагласе даље мере, наводи се у заједничком саопштењу.
Остале новости из рубрике »