Кадиров увео санкције Помпеу
Председник Чеченије Рамзан Кадиров саопштио је о увођењу свих санкција против америчког државног секретара Мајка Помпеа.
Саопштио је и да отказује позив Помпеу да дође у регион како би се разговарало о томе „ко крши која права“.
"Изјављујем да ћу увести све санкције које имамо у републици, укључујући и блокирање његових рачуна. Исто су поступили против мене", рекао је Кадиров.
Кадиров је такође изразио збуњеност јер су његова супруга и ћерке уврштене на америчку "црну листу".
- Извор
- Танјуг
- фото: © РИА Новости / Саид Царнаев/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Француски председник признаје да Кијев нема капацитет да војно поврати Крим и Донбас, док Запад разматра слање „снага обезбеђења“ у Украјину након могућег примирја.
Руске снаге последњих недеља успешно напредују на више деоница Андрејевског правца. Из дана у дан руска армија се све више приближава граници ДНР са Дњепропетровском облашћу на југозападу републике....
Русија наставља припреме за преговоре с Украјином у Истанбулу, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков на брифингу.
Председник САД оптужио ЕУ за неправедну трговинску политику, укључујући баријере за извоз америчких аутомобила и пребацивање трошкова за фармацеутске производе
На снимку који кружи друштвеним мрежама види се како француски председник наизглед склања мали предмет док позира са британским премијером и немачким канцеларом
Обе земље укидају већину додатних царина најављених прошлог месеца и настојаће да усагласе даље мере, наводи се у заједничком саопштењу.
Остале новости из рубрике »