Лондон: Закључили смо да су руски играчи готово сигурно покушали да се мешају у изборе 2019. године
Британски министар спољних послова Доминик Раб у писаној изјави парламенту тврди да је Русија „готово сигурно“ покушала да се меша у британске изборе 2019. године и о томе је покренута кривична истрага.
„На основу опсежне анализе, влада је закључила да су руски играчи готово сигурно покушали да се мешају у изборе 2019. године, скретањем пажње на интернету на нелегално добијене и процуреле владине документе“, наводи се у тексту изјаве.
„Иако не постоје докази о великој руској кампањи за мешање у опште изборе, сваки покушај мешања у наше демократске процесе апсолутно је неприхватљив. Наш приоритет је увек био и остаје заштита наше демократије и избора. У току је кривична истрага, па би било неприкладно да у овој фази говоримо нешто више“, напомиње министар.
- Извор
- Танјуг
- фото: © РИА Новости / Алексей Макнотон/ vostok.rs
- Повезане теме
- Русија
- ВеликаБританија
- односи
- избори
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Амерички председник можда неће доћи на самит уколико европске чланице не пристану на веће издвајање за одбрану, упозорава амерички изасланик при Алијанси.
Avion 'Tecnam P-Mentor' se u svetu avijacije smatra pravim biserom italijanske avioindustrije i predstavlja savremeni trenažni avion koji kombinuje klasične vrednosti sa najnovijom tehnologijom, čineći ga izuzetnim
Украјински председник достигао је ново дно и сада прети ветеранима Другог светског рата, изјавила је Марија Захарова.
Украјински председник Владимир Зеленски одбацио је руски предлог за тродневно примирје од 8. маја, инсистирајући уместо тога на прекиду ватре у трајању од 30 дана.
Задужбина ,,Кнез Мирослав Хумски” и Књижевно удружење ,,Сусрет” вечерас су, у сарадњи са Музејом Херцеговине, организовали промоцију књиге Ранка Гојковића ,,Срби и Руси – браћа по Промисли Господњој”.
Остале новости из рубрике »