BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

СЗО и САД се сумњиче за лобирање својих интереса на штету Сирије

СЗО и САД се сумњиче за лобирање својих интереса на штету Сирије
14.05.2020. год.


Светска здравствена организација и САД сумњиче се за лобирање својих интереса на штету Сирије, наводи се у саопштењу шефова руског и сиријског штаба за повратак избеглица у републику Михаила Мизинцева и Хусеина Махлуфа.


Светска здравствена организација се договорила са САД о испорукама хуманитарне помоћи преко граничног прелаза „Јарубија“ на североистоику земље. Према речима Мизинцева и Махлуфа, под маском тога Вашингтон покушава да изврши транзит оружја за милитанте и извезе незаконито произведене енергенте.

„Преко овог прелаза могућ је извоз оружја, наркотика, милитаната и вируса корона на територије суседних држава. Ствара се утисак да ова организација лобира интересе Запада на штету сиријског народа и регионалне безбедности“, нагласили су Мизинцев и Махлуф.

Они су позвали СЗО да ревидира своју политику и престане да намеће „праксу манипулације јавног мњења“.


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © РИА Новости / Михаил Воскресенский/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков

Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.


Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%

Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА