BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

ЕУ жели да утврди нове дугорочне циљеве за програм сарадње са шест бивших република СССР-а

ЕУ жели да утврди нове дугорочне циљеве за програм сарадње са шест бивших република СССР-а
12.05.2020. год.


Европска унија жели да утврди нове дугорочне циљеве за програм сарадње с шест бивших република СССР-а „Источно партнерство”, пише у саопштењу Европске уније.


„Европска унија сa интересовањем очекује следећи самит ‘Источног партнерства’, на ком се планира разматрање резултата остварених након претходног састанка 2017. године, утврђивање дугорочних политичких циљева, као и уцртавање пута за даље јачање и проширење сарадње”, пише у документу.

Према саопштењу, у ЕУ очекују да ће на основу резултата самита „бити добијен мандат за припремне радове” за одређивање „следеће фазе задатака” у периоду након 2020. године.


Како се наводи, ЕУ рачуна на то да ће сарадња у оквиру „Источног партнерства” омогућити његовим учесницима заједничко решавање питања на међународној арени у разним областима, укључујући и борбу против пандемије вируса корона.

Програм „Источно партнерство” усмерен је на развој веза Европске уније и бивших република СССР: Јерменије, Азербејџана, Молдавије, Белорусије, Грузије и Украјине.

Одржавање самита ЕУ и земаља „Источног партнерства” планирано је средином јуна. Није искључено да ће се одржати у форми видеоконференције.


„Источно партнерство” предвиђа значајно повећање нивоа политичке сарадње, широку интеграцију бивших совјетских република у економију ЕУ, као и повећање обима пружене финансијске помоћи. Истовремено, учешће у програму не значи и перспективу чланства у ЕУ.

Претходни самит одржан је 2017. године у Бриселу, а на крају самита објављен је и списак од 20 конкретних резултата сарадње које би ЕУ хтела да постигне до 2020. године.
 


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: europa.eu/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.

Државе које раде на извођењу напада дубоко унутар Русије неће остати некажњене, упозорио је Сергеј Наришкин.


Кијев не би могао да изврши удар ATACMS ракетама на Русију без учешћа Вашингтона, изјавио је Сергеј Лавров.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА