BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Да ли је задатак НАТО да решава спорове између зараћених страна?

Да ли је задатак НАТО да решава спорове између зараћених страна?
19.04.2020. год.


После часа географије емитованог на РТС каналу, на којем је наставница рекла да је циљ НАТО организације да решава спорове међу зараћеним странама, огласио се министар просвете Младен Шарчевић који каже да стручни сарадници рецензенти који раде на садржају уџбеника морају да обрате пажњу на сваку реченицу која може да изазове полемике које нису у складу са политиком коју води Србија као и које нарушавању територијалног интегритета, преноси Танјуг.





„Очекујем и одговорност свих институција као што је Завод за унапређивање образовања и васпитања чија је надлежност праћење наставе и рад са саветницима”, рекао је Шарчевић, а наводи се у саопштењу тог министарства.

Наиме, на часу географије 8. априла 2020. године за ученике шестог разреда обрађена је лекција „Интеграциони процеси” током које је наставница говорила на тему међународних организација. У склопу ове јединице акценат је на мотивима интеграционих процеса као што су економски, политички, војно-стратегијски и указује се на значај међународних организација попут ЕУ, УН, НАТО пакт и друге.



Наводећи шта је програм и циљ НАТО организације, она је казала да је то да решава спорове међу зараћеним странама. Након бомбардовања 1999. године Косово и Метохија су стављени под управу УН како би се очувала безбедност становништва. Наша земља је чланица Партнерства за мир од 2006. године, а та организација учествује у раду НАТО пакта. Србија је у званичној спољној политици војно неутрална држава без обзира на чланство од 2006. године у Партнерству за мир, подсећа Министарство, те додаје да континуирано ради на унапређењу и провери садржаја уџбеника како би се износила тачност података и то ће бити задатак и у наредном периоду.


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © Танјуг / Р. Прелић/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.

Државе које раде на извођењу напада дубоко унутар Русије неће остати некажњене, упозорио је Сергеј Наришкин.


Кијев не би могао да изврши удар ATACMS ракетама на Русију без учешћа Вашингтона, изјавио је Сергеј Лавров.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА