Ваздушни саобраћај између Русије и Србије ускоро ће бити привремено обустављен
Руска амбасада у Србији саопштила је да ће летови између Русије и Србије ускоро бити обустављени, саопштила je прес служба руске дипломатске мисије, преноси ТАСС.
"У наредним данима ваздушни саобраћај између Русије и Србије биће привремено обустављен због погоршања епидемиолошке ситуације усљед ширења коронавирусне инфекције у Србији. Позивамо све грађане Русије који су тренутно на територији Србије у оквиру безвизног режима од 30 дана и немају дозволу боравка у Србији, да предузму мере како би их што пре вратили у Руску Федерацију “, наводи се у саопштењу.
Број случајева коронавирусне инфекције у Србији достигао је 83, а две особе су у тешком стању. Србија је затражила помоћ у борби против епидемије од Русије и Кине.
Раније је председник Србије Александар Вучић увео ванредно стање у земљи. Парламентарни и локални избори заказани за 26. април, такође су одложени.
- Извор
- Танјуг
- фото: © РИА Новости / Максим Блинов/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник
Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков
Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.
Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%
Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:
Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје
Остале новости из рубрике »