Проверене природне методе за лечење мамурлука
После напорне радне недеље, сасвим је нормална жеља да се са пријатељима опустимо проводом у ноћном изласку. Једини проблем настаје када претерамо или не поведемо рачуна о дозирању чашица алкохола који конзумирамо током вечери - а, признајте да се и вама десило да попијете “коју више” па да се ујутру пробудите осећајући се као врећа цемента.
Aко сте и синоћ тако “мало претерали”, можете да одахнете, јер смо за вас припремили проверене методе (више намирнице) које ће мамурлук обрисати са вашег лица и из главе, а као мали додатак, помоћи ћемо вам и да мало боље упознате свог непријатеља.
Непријатељи мамурлука - лек, храна, теретана
Изласци су за многе људе једна од најлепших ствари, а ноћни провод воле и туристи који отпутују у неки знаменити град. На пример, Београд је познат по ноћним изласцима и као град који никад не спава, па туристи често долазе у њега управо ради лудог провода. Међутим – како да се преживе клубови које Београд има? Тако што се на време информишемо о првим средствима “самопомоћи” и припремимо се унапред за бурне ноћи и још бурнија јутра.
А кад дође јутро, ево шта можете учинити да најлакше победите мамурлук.
Решите се мамурлука уз помоћ хране и пића
Уколико заиста желите да се решите мамурлука у најкраћем року, омогућите свом желуцу нешто хранљивије од алкохола, из чега би могао да ствара енергију која вам је потребна.
Ми немамо жељу да вам стајемо на муку и предлажемо различите, бизарне, лекове са разних крајева света које ће вам можда неко други предложити, али биће довољно да дан који проведете мамурни посветите храни и пићу која се (скоро увек) налази на вашем свакодневном менију.
Потребно вам је много течности пуне витамина и протеина!
1. Расол и сок од парадајза су код нас можда и најпризнатији лек против мамурлука који ће вам свакако надокнаити изгубљене електролите (соли које сте изгубили дехидратацијом унутрашњих органа услед велике количине алкохола и повраћања).
2. Сок од једног лимуна попијте чим устанете, па барем још два пута у току дана. Он ће вам помоћи у стабилизацији нивоа шећера у крви и pH вредности организма.
3. Спортски напици или свежи воћни сок - Спортски (енергетски али без кофеина) напици са електролитима одлично враћају “вољу за животом” и надокнађују недостатак енергије. Уколико их немате код куце - свеже цеђен сок од воћа богат фруктозним шећером и минералима би требало да помогне.
Желите рецепт за енергетску смути бомбу?
Изблендајте банану, брескву, боровице, киви, ђумбир и менту!
Када је у питању храна, потребно је конзумирати намирнице богате калијумом, како би се предупредили чести одласци у тоалет и превелики губитак соли из организма. Храна добра за мамурлук у овом случају су:
- Печени кромпир
- Супа из кесице
- Јаја или неки масни оброк
- Јогурт
- Лиснато поврће
- Печурке
- Нагорели тост
- Мед (слободно га ставите у лимунаду или смути)
- Суве кајсије
Тренингом против укочености мишића и безвољности
Најбољ додатак богатом оброку јесте и физичка активност - да покренете лучење адреналина и ендорфина, који нам је у стању мамурлука још више потребан. Велики број особа које се иначе редовно баве физичким активностима, управо вежбом покушава да кроз зној “истера” преостале промиле алкохола из крви.
Знојење па хладан туш!
Лекови за мамурлук који убрзавају опоравак
Иако је много боља опција да у лечењу мамурлука прво посегнете за неком храном или да адреналном у теретани одагнате све трагове умора од опијања - многим људима прво падне на памет да малаксалост, главобољу и мучнину прво лече лековима, и то је, заправо, у реду.
Активни угаљ ће покупити све токсине из тела.
Неки лек против болова попут кафетина, аспирина, раптена, бруфена или чак диклофена опустиће мишиће, ублажити субјективни осећај тешких ногу и зауставиће главобољу. Сат времена након тога, можете узети и неки мултивитамин, директ или размћен у чаши воде. Још боља опција је да одмах након лека поједете нутритивно богат оброк праћен минералима из воћа.
Шта је мамурлук и које врсте пијанстава постоје?
Неки људи лакше подносе алкохол, а неки теже. Исто тако и мамурлук може бити и лакши и тежи. Колико ће алкохол остати у систему зависи од вашег организма, али и од пића које сте конзумирали. Једно је сигурно - симптоми мамурлука вам неће промаћи:
- Мучнина и повраћање
- Главобоља и умор
- Нервоза, осетљивост на светлост и звукове и лоша концентрација
- Жеђ или губитак апетита
Узрок мамурлука јесте прекомерна дехидратација, услед још прекомернијег уноса алкохола у тело. Алкохол је диуретик, тера вас да мокрите често, а тако се губи велика количина воде, а са њом и соли која је потребна за правилно варење а самим тим и ексцерпцију енергије из хране.
Услед мањка соли а додавања метанола, ацетона и алдехида (отровних супстанци изалкохола) - шире се крвни судови, отерећује организам и снижава шећер, што доводи до појачане жеђи, дрхтавице, мучнине.
Зашто “Никада више нећу да пијем” не функционише?
Да, сви смо барем једном у животу себи поновили ону познату лаж, чак се у делиријуму и заклели у њу, али - када промили алкохола у крви падну, а музика крене да свира наше омиљене ноте или нас поведе добра атмосфера, тада се напуштају сва обећања дата “некада давно”.
Међутим, како вас овај текст не би сачекао још који пут - поведите рачуна о количини алкохола који ће се пролити вашим грлом предстојећи викенд - добра забава не мора да значи хектолитре алкохола!
- Повезане теме
- методе за лечење мамурлука
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.
Остале новости из рубрике »