АвтоВАЗ започео производњу обновљене Ладе 4Х4
Највећи руски произвођач аутомобила АвтоВАЗ започео је производњу чувеног теренца Лада 4Х4 са обновљеним ентеријером.
Како преносе руски медији, компанија је 18. новембра почела предсеријску производњу, избацујући дневно шест рестилизованих возила, док ће од 27. новембра у потпуности прећи на производњу теренаца са новим салоном.
Продаја аутомобила са промењеном инструмент таблом, централном конзолом, плафоном, новом формом седишта, као и задњом клупом са удобним наслонима за главу, побољшаним електронски регулисаним грејањем, антеном на крову и другим новинама, почеће у децембру или јануару идуће године. Као и до сада возило ће бити опремљено са 1,7 литарским атмосферским мотором од 83 коњске снаге упареним са петобрзинским мењачем.
Global Look Press
Раније је било речи о томе да би Лада 4х4 могла да добије платформу алијансе Рено Нисан за аутомобиле средње величине CMFB-LS. Како је директор АвтоВАЗ-а Никола Мор истицао, компанија настоји да сачува врхунске теренске карактеристике чувеног возила.
Очигледно је да радимо на наследнику постојећег модела Лада 4х4, разматрамо могућу синергију са алијансом Рено-Нисан, укључујући евентуално коришћење заједничке платформе, рекли су из Автоваза.
Лада 4х4 и даље је изузетно популарни модел на руском тржишту аутомобила и један од пет најпродаванијих кросовера. У првих десет месеци ове године продато је 26325 примерака, што је три одсто мање него у истом периоду лане, али је то с обзиром на падајуће тржиште стабилна потражња.
Russia beyond
- Извор
- фото: © Global Look Press / Russia beyond/ vostok.rs
- Повезане теме
- Русија
- ауто
- производња
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Међународни фестивал војних документарних филмова RT.Doc „Време наших хероја“ одржаће се од 19. до 20. маја у културном центру „Бански двор“ у највећем граду Републике Српске, Бањалуци.
Руске снаге су пронашле саборце у трупама које је Пјонгјанг распоредио ради одбијања украјинске инвазије, наводи се у председничкој поруци.
Најпримеренија намена ове зграде била би преуређење у музеј, са сталном поставком која би се тицала Одбрамбено-отаџбинских ратова у Хрватској и БиХ 1991-1995, као и на одбрану КиМ 1999,...
Хуманитарна шетња од Београда до Звечана у подршку најмлађима на Косову и Метохији
Главни говорници европске политике – иницијатори узнемирујућих тенденција
Кијев очекује дугорочну америчку помоћ упркос растућим тензијама због Трамповог мировног плана
Остале новости из рубрике »