Виртуелна стварност
У Србији се годишње изда на рецепт, тј. на терет средстава Здравственог осигурања, више од 5.3 милиона кутија различитих лекова за смирење. У пракси то значи да те медикаменте користи свака трећа жена и сваки пети мушкарац у Србији, а међу њима је и све више младих. Истраживања међу студентима показују да скоро 20 процената њих користи седативе, нарочито пред испитне рокове.
Нема сумње да економска и друштвена свакодневница у великој мери утиче на психолошко стање људи, али такође не треба заборавити ни да је у развијеним земљама ЕУ такође висок степен (зло)употребе седатива. Иако се седативи преписују на мишљење специјалисте, готово да нема корисника неке терапије а да у њој нема неког од седатива.
Такође, све је већи пораст редовних корисника алкохола, а међу младима је готово половина пробала или стално конзумира алкохолна пића. Иако ни седативи, а ни алкохол неће решити ниједан проблем (већ ће највероватније проузроковати још неколико нових), велики број људи каже "Ма, тако ми је лакше". Ни финансијска ситуација појединца не игра велику улогу - пију сви - и са малим примањима, и без примања, а чини се да они добростојећи чак и предњаче.
Виртуелна реалност, или свакодневница, процените сами.
Иван Трајковић
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.
Остале новости из рубрике »