„Каиш за панталоне, разговор је за дете“
Оригиналан начин за одучавање родитеља од насиља према својој деци, смишљен је на Алтају. У локалне продавнице стигли су каишеви за панталоне, украшени утиснутим натписом: „Каиш је за панталоне, разговор је за дете".
На тај начин су „Млади новинари Алтаја" одлучили да убеде маме и тате да је каиш само елемент гардеробе, а не аргумент у разговору с генерацијом која расте. Њихова иницијатива је део програма „Каиш није васпитна метода". Он се спроводи на предлог Фонда за подршку деце, која су се нашла у тешкој животној ситуацији, објаснио је у интервјуу за „Глас Русије" председник организације „Млади новинари Алтаја", Сергеј Канарјов.
Ми смо направили, а Фонд је подржао ову кампању. И годину дана покушавамо да скренемо пажњу родитеља на то да се деца могу васпитавати и на хуман начин. То радимо уз помоћ интернета и уз помоћ спољашњих реклама. Сад смо смислили следећу акцију: направили смо каишеве, којима се деца не смеју тући и продаваћемо их на оделењима кожне галантерије.
Скицу сваког аксесуара направили су алтајски дизајнери. Асортиман је богат - од обичног каиша традиционалне боје и облика до розе дамског каиша, инкрустрираног штрасом. Уз каиш се прилаже текст, у којем се говори о психолошким методама, које ће родитељима помоћи да васпитају своје чедо без примене насиља. А многи родитељи и данас веома поштују насиље, истиче Сергеј Канарјов.
На почетку свог пројекта обавили смо покусно групно испитивање, које је показало да у масовној свести постоји прилично уврежено мшљење да се добар човек може створити кажњавањем, укључујући и физичко. Чим се у нашим ресурсима новости појави било каква информација у вези с нашим пројектом одмах стигне на десетине одзива, ето „и мене су тукли, па сам постао добар човек". Чини ми се да је убеђење да се само физичком казном детету може објаснити шта је лоше, а шта је добро, врло раширено.
По статистици МУП-а, истиче Сергеј Канарјов, у Русији од насиља у кући сваке године погине до две хиљаде деце. А подаци за Алтајску покрајину сведоче о томе да је у овом региону Русије само прошле године учињено преко 2000 злочина према малолетницима. Проблем насиља се заоштрава из године у годину, уверен је руководилац организације „Млади новинари Алтаја". Зато је кампања „Кајш није васпитна метода" данас насушно неопходан. Узгред речено, како су показали први дани продаје, кајшеви с натписима су врло тражени међу Алтајцима. Највише их купују жене, а мушкарци су мање активни, јер се у већини залажу за „традиционалне методе" васпитања. „Неки сматрају да је наша акција нешто неозбиљно", истиче Сергеј Канарјов, „али чак и ако је тако, главно је допрети до људи, нека то буде и с мало духовитости."
- Извор
- Голос России/ vostok.rs
- Повезане теме
- становништво
- породица
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете
Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...
Руске снаге су током дана извеле серију удара на инфраструктуру и индустријске објекте противника у неколико региона Украјине. Украјинске формације су, с друге стране, крстарећим ракетама Storm Shadow напале...
Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...
Остале новости из рубрике »