РТ: Помпеова прича о „руском мешању“ не односи се на демократију, него на моћ
Теорија завере "руског мешања" лансирана је од стране демократа 2016. године како би се победио Доналд Трамп. Сада Трампова администрација позива на оправдање масовне војне потрошње, шпијунирања, државних удара и цензуре.
Државни секретар и бивши директор Ције, Мајк Помпео је најновији званичник Трампове администрације који потврђује оно што је постало део вере мочвари Вашингтона.
"Наравно да су се Руси умешали" на изборима 2016. године, рекао је Помпео публици на догађају у понедељак, чији је домаћин био Савет за спољне односе (ЦФР) и "Хил".
"Чињеница да је овај град изгледао шокиран чињеницом да Русима није стало до нас, у том случају Совјетског Савеза, ме је запањила"
Дакле, не да није знао. Он савршено добро зна шта се крије иза завере која је покушана и пропала - да се спречи да Трамп седи у Белој кући. Он се само понаша на традиционалан начин у мочварном маниру никада не допуштајући да криза пропадне, користећи Русију, као и Иран, за изговор за промену режима под окриљем САД у Венецуели, на пример.
Шеф Еф-би-ај Кристофер Вреј певао је исту песму на још једном догађају у петак, изјављујући да Русија користи "друштвене медије, лажне вести, пропаганду, лажне личности, и тако даље, како би нас завртела".
Ово је класично пројектовање кривице за процес који се свакодневно одвија далеко од америчких медија и партизанских активиста и спољног непријатеља, у овом случају "руских шпијуна".
Иронично, било је време када се Русија заправо мешала у америчке послове, те се чинило да то никоме не смета. Још у септембру 1863. године, док је грађански рат још увек беснео, десетак бродова царске руске морнарице посетило је Њујорк и Сан Франциско. Они су се задржали седам месеци, њихови морнари су присуствовали поворкама и забавама, пре него што су се вратили кући. Није наведен никакав разлог за посету, остављајући све слободне да прочитају оно што желе.

Практични ефекат посете, чак и скептични амерички историчари признају, био је да се Британија и Француска нису усудиле да се придруже Конфедерацији, што је омогућило администрацији Абрахама Линколна да се бори у рату до победе. Ах, али то је било тада, а ово је сада.
- Извор
- Када се Русија „мешала“ да подржи Унију у грађанском рату. Посада руске фрегате „Ослиаба“ у Александрији, фото: 1863 © National Archives/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Разговори би могли да се одрже, али само као резултат напретка у текућим мировним напорима између руских и украјинских делегација, изјавио је Дмитриј Песков.
Председник Србије Александар Вучић негирао је да постоји било каквих проблема у плановима да компанија Џареда Кушнера изгради хотел у Београду на месту некадашњег Генералштаба
Адвокатски тим и породица генерала Ратка Младића разматрају које мере да предузму након што су му лекари у хашком притвору прогнозирали још неколико месеци живота, рекао је Срни његов...
Француски председник признаје да Кијев нема капацитет да војно поврати Крим и Донбас, док Запад разматра слање „снага обезбеђења“ у Украјину након могућег примирја.
Остале новости из рубрике »