РТ: Индија лансирала тајни шпијунски сателит у орбиту заједно са 29 микросателита
Извор: Восток / РТ
Индијска организација за истраживање космоса (ИСРО) успешно је лансирала свој електронски сателит за осматрање следеће генерације у орбиту, заједно са 28 приватних микросателта.
Четворостепена ракета је лансирана из космичког центра "Сатиш Даван" у 9:27 по локалном времену са војним и комерцијалним теретом.
#ISROMissions
— ISRO (@isro) April 1, 2019
A glance at today's #PSLVC45 mission.
Our updates will continue. pic.twitter.com/eHhkf8RYAS
ЕМИСАТ систем од 436 килограма ће обезбедити електронски надзор индијским оружаним снагама користећи први уређај за мерење електромагнетског спектра који је у развоју најмање последњих пет година од стране Одбрамбеног истраживачког и развојног центра Индије (ДРДО).
Овај софистицирани уређај је један од најцитиранијих и строго чуваних пројеката у Индији и омогућиће индијским оружаним снагама да открију непријатељске радарске инсталације.
#ISROMissions
— ISRO (@isro) April 1, 2019
Here's the lift-off image of #PSLVC45.
Our updates will continue. pic.twitter.com/AdDYHdQehR
WATCH NOW -#PSLVC45 #EMISAT
— Doordarshan National (@DDNational) April 1, 2019
Separation of 28 International Customer Satellites & addressing by #ISRO Chairman & other dignitaries - LIVE from #SHAR, #Sriharikota on @DDNational & Live-Stream on https://t.co/lv9oiwpiwl
#ISROMissions @isro @PIB_India pic.twitter.com/xYoAHibTOM
Најмање 20 малих уређаја припада америчкој компанији "Планет лабс" те ће формирати формацију за снимање Земље, а који се могу похвалити резолуцијом која може разликовати три метра удаљености на Земљи.
It's launch day 20 next-generation Dove satellites are scheduled to launch on @isro’s PSLV-C45 rocket tonight at 8:57pm PT. Watch with us here: https://t.co/j0xKNerFWQ pic.twitter.com/iPI13fG8mq
— Planet (@planetlabs) March 31, 2019
Остатак сателита припада компанијама из Швајцарске, Литваније и Шпаније.
Лансирање долази само пет дана након што је Индија успешно тестирала антисателитско оружје АСАТ, постајући четврта земља на свету која је показала такве способности.
A simulation of India's anti-satellite test from @AGItweets estimates the demonstration created 6500 pieces of debris (larger than 0.5 cm). https://t.co/tFxfQVvlyB (video courtesy of Analytics Graphics) pic.twitter.com/jk9NjXR3tB
— Michael Sheetz (@thesheetztweetz) March 29, 2019
- Извор
- фото: © ISRO / RT/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.
Остале новости из рубрике »